Главная Контакты
Каталог мебели Сантехника Климат, кондиционеры, вентиляция, отопление Напольные покрытия Для кухни
Интерьер Двери Свет, люстры, светильники, выключатели Домашний текстиль Чистая вода, фильтры для воды
Главная Продавцы Скидки Новости Статьи Условия участия Реклама на проекте Контакты Объявления

Статьи Мебель

Разделы (статьи):
  Мебель     Интерьер Дизайн     Сантехника     Двери Замки     Климат Кондиционирование Отопление     Свет     Напольные покрытия     Домашний текстиль     Для кухни Посуда Электроприборы     Чистая вода Фильтры для воды  

статьи

ВБУДОВАНІ МЕБЛІ. ШАФА-КУПЕ


Ремонтні роботи у вашій новій квартирі добігають кінця, і самий час подумати про те, як її обставити щонайкраще. Бригада обробників постаралася на славу: матово поблискує ідеально рівна стеля, шпалери на стінах дихають свіжістю фарб, під ногами сяє новенький ламінат... І вам вже не здається привабливою ідея поставити посеред цієї пишності стару бабусину шафу. Ну ніяк він не гармонує ні із зовнішнім оточенням, ні з вашими, внутрішніми уявленнями, що раптово змінилися, про зручність і комфорт. 

Що ж робити? Невже все-таки доведеться перевозити в нову квартиру те, до чого не лежить душа? З іншого боку, адже не звалиш одяг в кут. Хочеться, аби піджаки, сорочки, галстуки і інші домашні речі завжди були під рукою і у повному порядку.

Не приймайте поспішних рішень! Залиште стару шафу там, де він стоїть, а ще краще - при переїзді подаруєте його сусідам по майданчику, хай вони з ним мучитимуться, як ви свого часу з ними. Пропонуємо готовий раціональніший спосіб освоєння житлового простору, ніж захаращення квадратних метрів сумнівним антикваріатом (якщо, звичайно, ви не любитель його). Погляньте уважно на нішу в передпокої. Проектувальники неначе спеціально постаралися зробити її такою, аби в неї не помістилися жодні готові меблі. Проте не кваптеся їх лаяти останніми словами. Безглузда на перший погляд ніша сповна підійде для того, щоб влаштувати в ній шафу-купе. (шкафы купе в Киеве Украина)

Економний «іноземець»

Останнім часом словосполука «шафа-купе» можна почути і побачити досить часто. І не випадково. 

Поява близько 50 років тому цій конструкції стало свого роду революцією в меблевому виробництві. Є дві версії походження шафи-купе - європейська і американська. Згідно першої, ідея створення компактних сховищ для одягу виникла в післявоєнній Європі, коли через велику кількість зруйнованих будинків були труднощі з житлом. Багато сімей тулилися в тісних квартирах, доводилося економити місце. Що сповна удавалося завдяки вбудованим меблям з розсувними (як в купе залізничного вагону) дверима.

Інша версія віддає пальму першості американцям. Мовляв, практичні до кінчиків шнурків на черевиках янкі вирішили таким чином поборотися за торжество раціонального над ірраціональним. Саме вони відправили на звалище історії всі ці шифоньєри, комоди і шафки з витребеньками часів Скарлетт О’Хара, замінивши їх на прості і зручні шафи-купе.

Яка б з цих версій не відповідала дійсності, результат один: сучасне житло неможливо представити без вбудованих меблів. У тому числі і в Україні. Дізнавшись про шафи-купе із запізненням в декілька десятиліть, багато українців дуже швидко прониклися до них симпатією. Чому? Тому що ці практичні меблі допомагають тисячам власників наших не далеко найпросторіших квартир розумніше освоювати обмежений, але такий життєво необхідний простір. Ті ж, хто не обмежений в житловій площі, також побачили в шафах-купе свої переваги. Адже шафа-купе дивним чином дисциплінує речі, вони завжди виявляються під рукою, в потрібний момент їх можна легко дістати і швидко прибрати на місце.

Кульки за ролики

Призначення шафи-купе мало чим відрізняється від призначення бабусиної шафи радянського виробництва, від якого ви з легким серцем вже відмовилися. По суті, це таке ж вмістище для речей і одягу. Основною відмінністю і головним достоїнством шафи-купе в порівнянні із звичайною «високошановною шафою» є його двері. Їх дві або більше - залежно від розмірів шафи, і всі вони відкриваються в одній площині. Можна сказати, що розсувні двері - це той життєво важливий орган, без якого немислиме існування самої конструкції. Існують дві основні системи розсувних механізмів. (корпусная мебель для дома)

Найпоширеніша - коли провідні ролики, розташовані в нижній частині дверей, котяться по нижньому треку. У верхній частині двері також мають ролики, їх призначення - утримувати конструкцію у вертикальному положенні і забезпечувати плавність ходу. Верхні ролики, відповідно, рухаються по верхньому треку. Друга система кріплення - зворотна першій: двері «висять» на верхньому треку, і все навантаження доводиться саме на нього. В цьому випадку нижніх роликів може і не бути.

Недолік першої системи - необхідність встановлювати нижній трек, що не завжди можливо з естетичних міркувань. До того ж в нього часто потрапляють дрібні предмети і пил, що може перешкодити безперешкодному руху роликів, а високі двері при випадковому сильному ударі можуть вискочити з паза. Правда, пил легко віддаляється за допомогою пилососа, а двері, що зіскочили, будь-яка хазяйка навіть без допомоги чоловіка зможе поставити на місце.

Друга система захищеніша від пилу і грязі і від сходу дверей зі своїх «рейок». Але для її пристрою потрібно бути упевненим в міцності стелі і його абсолютної горизонтальності, інакше постійні «заїдання» від перекосів вам гарантовані.

За кольоровим фасадом

Оскільки двері - основна деталь конструкції, дуже важливо, з чого вона зроблена. Краще всього для цієї мети личать імпортні матеріали, наприклад ДСП (деревно-стружкова плита) виробництва відомої німецької фірми Egger. Завдяки своїй щільності така ДСП не кришиться в місцях кріплення, і шафа з часом не розхитується. До того ж, імпортні матеріали мають вельми насичену і всіляку колірну гамму.

Ви ж не хочете, аби ваша шафа виглядала смутним паралелепіпедом, що пригнічує всяку уяву? Для того, щоб уникнути одноманітності, сучасний ринок пропонує безліч варіантів дверних фасадів: гладкі, фактурні, рельєфні, імітуючі різні породи дерева (дуб, горіх, груша, ясен і т. д.). Крім того, плиту ДСП можна доповнити вставками із скла і дзеркал. Це допоможе створити візуальний ефект збільшення простору квартири, проте слід простежити за тим, аби скляні і дзеркальні поверхні були захищені протиосколковою плівкою.

Внутрішній об'єм шафи-купе комплектується традиційними полицями, ящиками (в т.ч. висувними), корзинами для білизни, а також сітчастими модулями, перевага яких полягає в тому, що речі в них добре видно і постійно провітрюються. Взагалі, «сітчасте» наповнення практичне і зручне. Це своєрідна альтернатива полицям з ДСП, що дозволяє здешевити виріб. Для взуття застосовуються спеціальні підставки з піддонами, куди стікає дощова вода.

Особлива увага приділяється горизонтальним вішалам - на них розміщуються плічки. Вішало має бути дуже міцним, аби витримати вагу всіх ваших шуб, з якими вам так важко розлучитися і які накопичуються з роками.

А аби не ворожити вранці в темноті, яку сорочку сьогодні вибрати, шафа-купе зсередини обладнується світильниками. Особливим шиком вважаються моделі з сенсорним включенням: відкрив двері, і світло спалахнуло.

Шафи, як відомо, служать притулком для такої малокорисної комахи, як міль. Аби уникнути появи цього небажаного сусіда, деякі виробники використовують для внутрішньої обробки шаф-купе кедрові дощечки: вони володіють приємним запахом і на довгі роки избавят ваші речі від посягань молі.

Не лише шафа

Вмонтовується шафа-купе в будь-якому вільному місці, будь то ніша, кут або отвір. Сама конструкція може бути повністю вбудованою або мати всі атрибути звичайної шафи: одну або дві бічні панелі, дах, дно, задня стінка. Проте можливості конструкції не обмежуються лише тим, аби ховати від сторонніх очей нижню білизну, колекцію галстуків або коханця (коханку) в разі раптової появи чоловіка (дружини). За фасадом шафи-купе може сховатися і цілий кабінет з комп'ютерним столом, і зручна майстерня, обладнана швацькою машинкою або робочим верстаком домашнього майстра. В разі позапланового приходу друзів можна просто зрушити двері і нікого не бентежити робочим безладом.

Можливо і комплексне рішення, коли шафа-купе будується у поєднанні зі всіма необхідними предметами меблів: ліжком, письмовим столом і стелажем для домашньої бібліотеки. За бажання одна з розсувних дверей такої меблевої стінки може виконувати роль міжкімнатної перегородки. Тоді в шафі «сховається» ціла кімната.

Зроби сам?

Наявність шафи-купе робить квартиру зручною і комфортною. Це скаже кожен менеджер будь-якої фірми, що займається продажем меблів. Проте слід пам'ятати: комфорт і зручність в даному випадку носять абсолютно індивідуальний характер. В тому сенсі, що виготовляються на замовлення згідно особливостям вашої квартири. Стандартні варіанти шаф-купе, що окремо стоять, звичайно ж, існують, але не завжди вони здатні задовольнити всі потреби покупця.

Вбудовані меблі для того і придумані, аби її можна було органічно вписати в простір квартири, максимально враховуючи переваги членів сім'ї, їх звички, пристрасті, фізичні дані, зокрема зріст і навіть хобі. Адже якщо дочка захоплюється фігурним катанням - це одне, а якщо син жити не може без велосипеда, то для зберігання двоколісного монстра - хай і в складеному стані - знадобляться інші об'єми шафи. Тому справжня вбудована шафа-купе - предмет індивідуальної збірки (по аналогії з предметами індивідуального користування).

До речі сказати, майстрові на всі руки сповна під силу провести дану операцію самостійно. Виглядає це таким чином. У найближчому будівельному маркеті, з тих, що побільше, бадьоро всміхнений продавець-консультант запропонує вам декілька стандартних конфігурацій шафи-купе. Вибираєте відповідний за розміром, оплачуєте і домовляєтеся про час, коли вам зручніше отримати замовлення. Після виготовлення розібрану на частини шафу доставлять до вас додому, де за допомогою власної кмітливості ви зможете перетворити деталі меблевого «конструктора» на повноцінний виріб.

Подібна послуга називається «Зроби сам» і, треба відмітити, має певний попит - адже кмітливих людей, що бажають заощадити, у нас вистачає. Проте перш ніж піддатися чарівливості симпатичного продавця-консультанта, який ніскільки не сумнівається у ваших здібностях, радимо все ж поглянути на себе критичнішим поглядом. Проведіть невеликий тест і чесно відповідайте на два питання:
Ви упевнено, без сторонньої допомоги, відрізняєте викрутку від дриля? 
Ви ніколи, ні за яких обставин, навіть якщо за вами ніхто не спостерігає, не станете забивати шуруп молотком? 

Якщо відповіді будуть позитивними, то, найшвидше, у вас є шанс при самостійній збірці шафи-купе добитися потрібного результату.

Технологія покупки

Для того, хто з тестом не впорався, роз'яснюємо правила придбання шафи-купе.

Скажемо відразу: відкиньте всі варіанти замовлення по телефону. Оскільки йдеться про індивідуальний проект, ваша безпосередня участь в його реалізації є обов'язковою умовою. Це необхідно як вам, так і менеджерові фірми, куди ви звернетеся. Вам - аби вибрати дверний фасад відповідного забарвлення і зручну особисто для вас внутрішню начинку. Та і взагалі, відвідавши фірму, ви реально оцінюєте її можливості: чим більше пропонованих варіантів за конструкцію і багатше колірні рішення, тим краще. Менеджерові-мебельникові ви потрібні з тієї ж причини. Можливо, спілкування з вами йому і не принесе дійсного задоволення, але він хоч би з'ясує ваші уподобання.

Непогано буде, якщо ви здогадаєтеся обмірити нішу, куди планується помістити шафу-купе, і занести результати обміру на клаптик паперу. Пред'явивши його менеджерові-консультантові, ви придбаєте репутацію «просунутого» покупця, якому, що називається, палець в рот не поклади. Крім того, на основі даних, записаних на цьому клаптику, буде зроблено попереднє обраховування вартості майбутньої шафи. Сума, як правило, на 5-10% відрізняється від остаточної, але дає уявлення про величину можливих витрат. Для того, щоб замовити саме те, що потрібно, покупець повинен розмовляти з продавцем «на одній мові».

Після відвідин фірми ви вирушаєте додому і чекаєте... Ні, поки що не готову шафу. Чекаєте приходу професійного обмірника, а з ним - дизайнера. Обмірник потрібний для того, щоб ще раз, з точністю до міліметра, виміряти все ту ж нішу. Як правило, це людина дуже зайнята - у нього таких, як ви, знаєте скільки? Прийшов, виміряв, заніс всі параметри в бланк замовлення і пішов далі. А ось дизайнерові ви можете вилити душу. Він для того і з'явився, аби в ході довірчої бесіди ви змогли разом створити індивідуальний проект купейної шафи. Дизайнер не лише досконально розробить конфігурацію виробу, але і дасть рекомендації відносно вибраного вами кольору.

Прислухайтеся до його порад! За свідченням професіоналів, не перший рік що працюють на цьому ринку, з колірними вирішеннями шаф-купе бувають найнеймовірніші ситуації. Наприклад, замовник - прихований дальтонік - при відвідинах салону вибрав один колір. Шафу виготовили, привезли, стали встановлювати, і тут раптом з'ясовується, що за кольором він зовсім не гармонує з інтер'єром. Дружина замовника владнує скандал, звинувачує фірму в порушенні умов договору, відмовляється від установки. Ну, і хто в цьому випадку винен?

А ось інша поширена ситуація. Вибираючи колір дверного фасаду, замовник не враховує різницю в освітленні салону і власного передпокою. Те, що при яскравому світлі в магазині або салоні приголомшує багатством фарб, в обмежених люксах (одиниця виміру освітленості), що бідно проливаються на обстановку вашого передпокою, перетворюється на невиразне темне щось. І ось знову виникає привід для претензій... Аби уникнути подібних казусів, дизайнер на місці оцінює ваш вибір - а раптом у фірму звернувся черговий дальтонік? Доречно зауважити, послугу з виїзду дизайнера додому надає зовсім не кожен виробник шкаф-купе - це ознака солідності фірми і турбота про власну репутацію. Оплата візиту зазвичай входить в загальну суму замовлення і не обмовляється окремо.

На підставі спілкування з обмірником і дизайнером створюється робочий проект і оформляється договір. Ви взнаєте остаточну вартість шафи-купе, оплачуєте, чекаєте 7-10 днів і... Так! Ось тепер-то, нарешті, вам привозять те, що повинно кардинально змінити ваше життя, зрозуміло, до кращого. Професійні складальники встановлюють шафу-купе протягом 2-3 годин. Якщо конструкція дуже складна, процедура може розтягнутися і до 6-8 годин, але її результат коштує цих чекань.

Табель про ранги

Шафи-купе ранговані, як і людське суспільство. Є середній клас, є еліта... До меблів «простіше» можна віднести всі шафи-купе, що мають сталевий профіль. Системи з алюмінієвим профілем дорожчі, престижніше. Ще престижніші шафи з алюмінієвим профілем і панелями, обробленими натуральним шпоном.

Слід зазначити, що в меблях високого класу для забезпечення безпеки зазвичай використовується скло, не просто покрите з внутрішньої сторони протиударною плівкою, а з особливими властивостями - триплекс (як в автомобілях). Дзеркало приклеюється до панелі, що дозволяє йому витримувати досить сильні удари.

Є шафи, в збірці яких застосовуються «єврошурупи». На відміну від звичайних куточків, вони майже непомітні і дозволяють уникнути зазорів між панелями. Відкриті полиці, завдяки цьому, виглядають акуратнішими. Системи класу «люкс» для забезпечення ідеальної плавності ходу дверей оснащуються пилезахисними щітками і шумопоглинаючими вкладками, а ті, що їх направляють додатково поліруються. Поганим тоном вважається відсутність захисту дверей від ударів об бічну панель (у більшості шаф встановлюються спеціальні відбійники).

Не так давно на українському ринку з'явилася надзвичайно дорога, ексклюзивна система швейцарського виробництва. Вона має одну принципову особливість: при повному відкритті дверей легко в'їжджають всередину шафи. До речі, окрім шаф на базі такої системи можна робити масивні міжкімнатні перегородки і ширми, що швидко забираються легким рухом руки.

Розрахунки і підрахунки

Цінові категорії шаф-купе коливаються також залежно від вибору комплектуючих. Конкретна вартість залежить від проекту, і в цьому вбудовані шафи-купе також абсолютно індивідуальні. Відмітимо, проте, що левова частка вартості випадає дверям цієї меблевої конструкції. Якщо ви зустріли оголошення, в якому пропонуються шафи-купе за 400 у. о., можете бути упевнені: три чверті цієї суми підуть на оплату системи розсувних панелей. Але не варто ганятися за дешевизною. При використанні імпортних комплектуючих ціна виробу буде приблизно на 30% вище, ніж в шафи, виготовленої з вітчизняних складових. Проте в цьому випадку можна реально розраховувати на якість. Наприклад, такий виробник, як Mr. Doors, дає безстрокову гарантію на свої матеріали, а це означає, що і через 50 років шафа не розхитається і не розвалиться.

Є один спосіб заощадити: чим «більш» вбудовану шафу ви замовляєте, тим дешевше він обходиться, оскільки можна не робити ні бічні, ні задні стінки і навіть обійтися без даху і цоколя, закріпивши систему розсувних дверей в стелі і підлозі квартири.

Приведемо зразковий розрахунок вартості такої шафи. Передбачимо, ви є щасливим володарем ніші в передпокої вашої квартири. Розміри ніші 2700x1500x540 мм. Внутрішня начинка: шість полиць, два ящики, сітчастий контейнер, одне вішало, підставка для взуття, два світильники - вам обійдуться в 100 у.о. Аби перекрити розсувними дверима отвір такого розміру (2700x1500 мм), знадобляться дві стандартні панелі розміром 3000x760 мм.

Вартість панелей коливається від 100 до 200 у.о. за штуку, комбіновані фасади з різних матеріалів можуть коштувати ще дорожче. При цьому врахуйте: покупець оплачує всю панель, включаючи відходи, які залишаються після обрізання. Тому при конструюванні слід правильно розрахувати мінімально необхідну кількість матеріалів. Вочевидь, що зовсім не по-господарському виглядатиме трьохдверна шафа, на виготовлення якого підуть три панелі, в ніші, яку можна перекрити за допомогою двох дверей, виготовлених з двох панелей.

ALLMEB.com.ua - мебель, шкаф-купе


При перепечатке статьи активная ссылка на ALLMEB.com.ua обязательна
Также смотрите статьи:
МЕБЛІ ДЛЯ ВАННОЇ КІМНАТИ
ЛІЖКО - КОНСТРУКЦІЯ І МАТЕРІАЛИ
МЕБЛІ ДЛЯ СУЧАСНОЇ КУХНІ



CopyRight 2007-2009