Порівняно з житловою площею квартири ванна кімната - невелике приміщення, проте в нашому побуті вона займає значне місце. Тут людина залишається один на один... зі своїм віддзеркаленням в дзеркалі; вранці готується до денних подій, увечері - до сну... Що і говорити, організація настільки важливого простору вимагає професійного підходу. Зручність, функціональність, компактність розташування багаточисельних предметів у ванній кімнаті багато в чому залежать від вибраних меблів.
Останнім часом, якщо вірити статистиці, лише третину українців встановили в своїх ваннах спеціально виготовлені для цього приміщення меблі - останні обходяться звичайними тумбами і саморобними шафами. Якщо зовсім недавно меблі для ванни були чимось з області фантастики, то зараз на ринку представлений широкий асортимент таких меблів в будь-якому стилі - від мінімалізму до класики і розкоші. Тумби з раковинами, широкі і вузькі шафи-пенали, навісні шафки, у тому числі і кутові, дзеркала і дзеркальні шафи - все це сьогодні можна знайти в багаточисельних магазинах міста. (купить мебель для ванной)
До речі, дзеркала, за бажанням, можна обладнати світильниками і вимикачами, є також моделі, оснащені спеціальною вологостійкою розеткою, що дає можливість безпечно користуватися феномом або електробритвою. Світильники вбудовуються і в навісні шафки, завдяки чому ванна стає затишною.
В меблів для ванни є ще одна перевага - вона допомагає розділити навіть найменший простір на певні корисні зони, а щасливим володарям великої ванної кімнати відкриває найширші горизонти.
Що для нас добре, то для меблів...
Ванна кімната - це приміщення з підвищеною вологістю, а вода - поганий союзник для дерева, емалі або металу. Тому меблі для ванни мають бути не лише естетичними, але і вологостійкими. Головні вимоги, що пред'являються до неї, - практичність, зручність і простота догдляду. В першу чергу треба звертати увагу на матеріали, з яких виготовлені меблі. Найбільш довговічні вологостійкі ДСП і ДВП, покриті грунтовкою і спеціальною емаллю, а також забарвлені за новітньою технологією.
Більш всього схильні до дії вологи нижні шафи, адже бризки води неминуче потрапляють на їх поверхню. Тут частіше застосовують вологостійку ДСП, а як декоративне облицювання - шпон з натурального дерева (дуб, береза, клен, вишня, груша, сивий дуб) або вологостійку фарбу. Високоякісний, вологостійкий матеріал ДСП служить для каркаса тумб і поличок, а з ДВП роблять дверці (вона гнучкіша і зручніша в обробці, особливо при виготовленні гнутих фасадів).
Варто відзначити, що практично всі вітчизняні виробники меблів для ванн використовують вихідні матеріали і сантехніку західного виробництва, які проходят додаткове доопрацювання: ДСП обробляють меланіном і поліуретановим грунтом. Поверх грунтовки наноситься емалевий шар, стійкий до стирання, ударів і дії побутової хімії. Вітчизняна продукція, так само, як і імпортна, забезпечує тривалий термін експлуатації і являє собою гармонійне поєднання практичності і елегантності.
При виборі меблів для ванних кімнат не забудьте про стільниці. Їх роблять з ламінованого ДВП, натурального мармуру, неіржавіючої сталі, граніту, травертину, високоміцного скла різних кольорів і конфігурацій, а також з штучного литого мармуру - новітньої розробки фірми DuPont. Він особливо зручний в тих випадках, коли потрібно виготовити поверхню великих розмірів, але без стиків. Наприклад, стільницю мийки, без єдиного стикувального шва перехідну в раковину мийки. (мебель ванная комната)
Тумба під раковину для хрущовки, стильна шафка для пентхаузу...
Одним з головних елементів обстановки у ванні як і раніше залишається закрита шафа, яка «тримає» раковину, - простіше кажучи, «мойдодир». Він випускається в трьох видах: тумба на цоколі, на ніжках і підвісна. «Мойдодир» на цоколі просто ставиться на підлогу - без зазору між ним і підлогою. Жодної особливої збірки для цієї конструкції не потрібна: в потрібному місці ставиться тумба, а зверху кладеться раковина. Підвісний «мойдодир», як і виходить з назви, кріпиться на стіні. Дуже зручно для хазяйок: під ним можна вимити підлогу, в цьому місці ніколи не застоюватиметься вода.
Але є і незручності, в першу чергу - складність установки. Якщо стіни вашої ванни недостатньо міцні для підвісних конструкцій, вибирайте підлогові шафи. Випускаються «мойдодири» і на ніжках. Встановити таку тумбу нескладно, вимити підлогу під нею теж не проблема, крім того, подібна конструкція - відмінне рішення для приміщень, де труби проходят по підлозі. Розміри раковин варіюються широко.
Як правило, у ваннах завжди багато дрібниць, які хотілося б прибрати з очей геть. Це не складе труднощів, якщо ви придбали високий шафу-пенал. Білизняну корзину можна поставити на місці нижньої полиці, на останніх - покласти інші предмети, не призначені для загального огляду. А мініатюрні конструкції, кутові комплекти допоможуть навіть в невеликому приміщенні створити затишок і комфорт.
До речі, в більшості наших ванних кімнат краще встановлювати меблі вітчизняних виробників - вже вони-то, на відміну від зарубіжних, не з чуток знайомі з розмірами цих приміщень в українських будинках. Є, правда, іноземні фірми, що випускають меблі для малогабаритних ванн. Наприклад, Temalette. Продукцію цієї компанії відрізняє помірна ціна (тристулкова дзеркальна шафа - 164 євро, кутова мийка - 283 євро). Без особливих зусиль ви підберете і відповідну колірну гамму - як для шаф, так і для раковин, а для тумб з напівкруглими кутами - каркас і кути різного кольору. (шкафы для ванной)
Будь-які очікування виправдовують меблі серії Ronja, відомої на європейському ринку своїм широким асортиментом. З окремих предметів цієї серії можна зібрати компактний комплект, який буде сантиметр в сантиметр відповідати габаритам маленької ванни. Завдяки пластичним формам і натуральним матеріалам (дерево, скло, метал) меблі Ronja прекрасно впишуться в інтер'єр.
Що ж до просторих ванних кімнат, то для них пропонуються сучасні стильні колекції з найрізноманітнішим дизайном і найвищої якості. Так, виробник меблів Svedbergs для збереження максимальної вологостійкості зовнішнього шару піддає його восьмикратній (!) обробці, а дзеркала, дверці з алюмінієвим профілем і склом «морозко» додають колекції дивну елегантність.
Любителі меблів із скла і металу знайдуть в магазинах великий вибір таких виробів. Ці меблі володіють стійкістю до води, мила і механічних пошкоджень. Компанія Fusing ART за допомогою новітніх технологій перетворює оплавлене скло на елементи висококласного дизайну, створюючи нові фактури, форми і кольори. Причому всі моделі унікальні - вони виготовляються уручну. Скляні меблі прекрасні, але капризні і вимагають особливого догляду. Альтернативою їй служать меблі з напівпрозорого пластика, які значно дешевше, менш вимогливі до умов експлуатації і більш міцні.
Цікаво і оригінально виглядають дерев'яні і металеві навісні шафки з дверцями із скла «морозко», яке додає моделям легкість. Тим, хто звик до дерев'яних меблів і не хоче міняти свої прихильності, потрібно пам'ятати, що дерево, нехай навіть з вологовідштовхуючим покриттям, під дією вологи все ж неминуче руйнується. Тому меблі з дерева доцільно купувати для великих ванних кімнат, де є хороша вентиляція.
...А також дзеркала, полички і сушилки рушників
Вибираючи меблі для ванни, покупець зазвичай приділяє немало уваги аксесуарам. Ванну кімнату неможливо представити без дзеркал. Їх розміщують на стіні (як окремий елемент) і на дверцях шаф (за бажанням замовника дзеркальними можуть бути обоє їх сторони) і аптечок.
Сьогодні в наших магазинах немає дефіциту в змішувачах, сконструйованих під будь-який стиль меблів: від простих моделей до найрозкішніших. (зеркала для ванной комнаты Киев)
Велика частина елітних меблів для ванн виробляється в Італії, Німеччині, Іспанії, Скандинавії. Практично ні в чому не поступаються зарубіжним конкурентам вітчизняні виробники.
Вартість комплекту українських меблів для ванни, залежно від комплектації, - від $200 до $1000. Продукція італійських виробників знаходиться в ціновому діапазоні від $2000 до $3000. Любителям же меблів «від кутюр» доведеться врахувати, що лише за один предмет з такої колекції доведеться викласти від $3000 і вище. (сантехника в Киеве Украина)
корисні поради з догляду за...
...меблями Сучасні меблі для ванн легко чистити. Для цього знадобиться не так багато - волога ганчірочка і невелика кількість звичайного миючого засобу. Прагніть не використовувати абразивні засоби для чищення, що містять шліфуючі складові, кислоти і аміак.
...керамікою і емаллю Для догляду за ними не варто використовувати шліфуючі засоби, такі, як чистячі порошки. Забруднення найлегше видаляти лимонною або винною кислотою, це місце треба потім ретельно промити. Для усунення вапняних відкладень є старий, перевірений спосіб: узяти харчову кислоту або столовий оцет, нагрівати до температури 50 градусів, потім втерти в пляму і залишити на деякий час, після чого протерти вологою ганчірочкою. При необхідності повторити обробку.
...литим мармуром і акриловими поверхнями Змочіть ганчірку в розчині для чищення. Не використовуйте засоби, що містять кислоту, і аміак, а також кальциновану соду або концентрат хлору. Якщо ви хочете, аби поверхня дійсно блищала, можна після чищення застосувати поліруючі засоби і потім протерти поверхню полірувальним воском для автомашин. Якщо це робити регулярно, то поверхня виглядатиме як нова впродовж довгого часу.
...змішувачами
Грязь, вапно і відкладення легко віддаляються милом і водою. Промийте поверхню і протріть ганчіркою або махровим рушником. Краще не використовувати порошок для чищення, що містить шліфуючі інгредієнти, кислоти і аміак. Від сильних забруднень можна позбавитися за допомогою суміші із засобу для чищення і лимонної кислоти.
|