Главная Контакты
Каталог мебели Сантехника Климат, кондиционеры, вентиляция, отопление Напольные покрытия Для кухни
Интерьер Двери Свет, люстры, светильники, выключатели Домашний текстиль Чистая вода, фильтры для воды
Главная Продавцы Скидки Новости Статьи Условия участия Реклама на проекте Контакты Объявления

Статьи Мебель

Разделы (статьи):
  Мебель     Интерьер Дизайн     Сантехника     Двери Замки     Климат Кондиционирование Отопление     Свет     Напольные покрытия     Домашний текстиль     Для кухни Посуда Электроприборы     Чистая вода Фильтры для воды  

статьи

МЕБЛІ ДЛЯ СУЧАСНОЇ КУХНІ

Кухні, як, втім, і всі пропоновані на ринку меблі, можна умовно розділити на три категорії: економічний клас, середній і «люкс». Між собою вони розрізняються, головним чином, ціною, проте існують і інші критерії, по яких кухонний гарнітур відносять до тієї або іншої групи.

Доступна кожному

Найбільш популярні в нашій країні - кухні економ-класу. Традиційно в цю групу включають продукцію маловідомих вітчизняних підприємств вартістю до 2000 у.о. Меблі ці, не дивлячись на невисоку якість, дійсно популярна. І зрозуміло, чому - рівень життя більшої частини населення, як це ні гірко усвідомлювати, невисокий. Ось і купують стандартні гарнітури, що не блищать оригінальністю (кухонная мебель купить).

Втім, в порівнянні з убогонькими кухнями радянського періоду, сучасні гарнітури помітно додали в плані дизайну і виконанні. В той же час по багатьом показникам (якість матеріалів, комплектуючі) вітчизняні «простачки» поступаються імпортним кухням, що, як ми вже сказали, не заважає їм міцно займати свою нішу.

До економ-класу також відносять кухні, вироблені в колишніх радянських республіках, наприклад, Білорусії. Вони вносять різноманітність до асортименту продукції даної категорії, а порівняльна дешевизна дозволяє покупцям обзавестися досить міцними і зручними меблями. Термін служби таких гарнітурів складає в середньому 5-8 років. Думаю, ви розумієте, наскільки умовна ця цифра, адже багато що залежить від того, чи дотримується господар основних правил догляду за своєю кухнею.

Отже, матеріали, що використовуються при виробництві меблів економ-класу, як там не є найзвичайніші - МДФ, ДСП і інші види плит. Якщо фабрика піклується про якість своєї продукції, вона використовує матеріали, що не виділяють шкідливих випарів. Побоюватися за здоров'я домочадців слідує, якщо не всі відкриті поверхні оброблені торцевою стрічкою. Про якість гарнітура говорить і товщина використовуваною ДСП. Якщо вона менше 16 мм, то перед вами - ненадійна конструкція з недовгим терміном служби.

Значно більше довіри вселяє кухня з каркасом в 18, а ще краще - в 22 мм. «Обличчя» кухні - її фасад (дверці ящиків, шаф і полиць) - часто виконується з покритої шпоном МДФ або з тієї ж горезвісної ДСП з покриттям з меламіну або ламінату. Серед матеріалів для стільниць безперечним лідером залишається ламінована ДСП.

Забігаючи вперед, скажу, що в кухнях середнього класу всі вищеперелічені матеріали теж використовуються. Так в чому ж різниця - запитаєте ви? У якості і тих дрібницях, на які людина через особливості свого менталітету не звиклася звертати увагу, хоча за бажання їх можна відмітити неозброєним оком. Наприклад, в кухнях економічного класу частенько з рук геть погано зістиковані різні елементи, неякісний нанесена торцева стрічка або оброблена стільниця.

Втім, навіть на етапі проектування можна відмітити відмінності подібних меблів від продукції більш високого рівня: обмеженість модельного ряду не дозволяє створити індивідуальний проект, а наявна колірна гамми часом не досить, аби замовити кухню, що ідеально поєднується з обробкою приміщення.

Слідуємо далі. У оформленні фасадів використовується найзвичайніше скло, а популярний в класичних кухнях ефект вітража створюється не методом розстеклення, а за рахунок нанесення декоративних плівок і кантів. Частенько фабрики не передбачають установку приладів підсвічування, і покупцеві потім потрібно викручуватися самому, аби зробити кухню привабливіше. У гарнітурах цієї категорії рідко використовуються шафи із закругленими фасадами, що значно збільшують вартість всього замовлення.

В принципі, це не можна розглядати як велику втрату, оскільки рівні фасади теж виглядають непогано, а кухня стає простіша, без претензій. Небагатий і вибір елементів наповнення - полиць, сушарок, виїзних механізмів. А ті, що пропонуються, виробляються або на території України (відразу виникає питання про їх якість), або за кордоном, але на устаткуванні невисокого класу. Інакше вартість фурнітури складала б як мінімум половину ціни всієї кухні.

Отже, у всьому - від використовуваних матеріалів до обробки - виробники кухонь економ-класу слідують, пробачте за каламбур, принципам економії. Звідси і головні переваги таких меблів - ціна і термін виготовлення, як правило, що не перевищує 21 день. Повторюся, кухні цього класу мають повне право на існування, і якщо покупець уважно віднесеться до якості деталей і збірки, у нього є всі шанси обзавестися зручними і надійними меблями на довгі роки (кухни продажа).


А про таку можна лише мріяти!

До середнього класу відносять високоякісні вітчизняні зразки і продукцію спільного виробництва. У цю ж групу потрапляють порівняно недорогі фінські і чеські кухні. Ціновий діапазон кухонь середнього класу складає від 2000 до 10000 у.о. за гарнітур, а термін їх служби - не менше 10 років.

Людині, що стежить за своїм іміджем, слід вибирати саме з таких кухонь - оригінального дизайну, виготовлених з якісних матеріалів, з використанням фурнітури фірм світового рівня. Сьогодні практично в будь-якому меблевому магазині можна знайти хоч би дві-три моделі кухонь цієї категорії. Якщо навіть ви не побачите виставкових зразків, не сумнівайтеся - продавці тут же запропонують вам вибрати меблі по каталогу.

До речі, невисока ціна кухонь спільного виробництва (в порівнянні з меблями, виготовленими і зібраними безпосередньо в Італії) визначається тим, що кухня доставляється до Росії в розібраному вигляді і вмонтовується з імпортних ламінованих листів, фасадів, фурнітури на вітчизняному підприємстві. В результаті за рахунок зниження вартості перевезення кухня обходиться власникові в два-три рази дешевше, ніж зібрана в Італії. Аби ще більше понизити вартість, комплектуючі підбирають не з каталога виробника, а із списків продукції відомих у всьому світі спеціалізованих підприємств - Blum, Hettich, Grass. Точний підбір елементів створює певні незручності для дизайнера-консультанта, якому доводиться враховувати параметри фурнітури, аби вона без проблем вмонтовувалася в меблі.

Втім, цей хитромудрий хід має і важливу перевагу - можна замовити масу зручних пристосувань - сіток, сушарок, гачків для рушників і прихваток і так далі Висувні елементи кухні середнього класу практично завжди обладналися пристроєм «аргументу ходу», завдяки чому ящики при закритті не ляскають, а плавно встають на своє місце.

Матеріали, використовувані при виробництві кухонь середнього класу, за якістю на порядок вище вживаних в «економічних» кухнях. МДФ, наприклад, покривається матеріалами, що надійно захищають поверхні - лаком або пластиком, або ж ламінується. Більшість же кухонь цієї категорії виготовляються з масиву - найбільш дорогого і одного з найкрасивіших і престижніших матеріалів (кухонные уголки Киев).

Ціна фасаду з масиву залежить від породи дерева і складності форми фасаду (ми вже говорили, що закруглені фасади набагато дорожче прямих). Інколи з масиву роблять лише раму, а на фільонку йде МДФ, що ламінує під дерево або покрита шпоном. Тому, вибираючи дорогий кухонний гарнітур, з'ясуєте, чи вся кухня зроблена з масиву.

Стільниці в кухнях середнього класу роблять, як правило, з водостійкої ламінованої ДСП. Проте зустрічаються і пластикові стільниці, найбільш стійкі до механічних пошкоджень. Як матеріал для робочої поверхні можуть застосовуватися штучні камені, зовні не поступливі природним аналогам, а по практичності інколи перевершують їх. Синтетичні камені нетоксичні, гігієнічні, міцні і жаростійкі. Наприклад, зараз у виробництві стільниць популярний коріан - високотехнологічний матеріал, створений на основі акрилової смоли, мінерального наповнювача і пігменту.

Стінні панелі для так званого фартуха і сполучний плінтус обов'язково пропонують в колір стільниці. Якщо кухня має кутове розташування, хазяйці в будь-якому разі доведеться змиритися як мінімум з одним сполучним швом, проте продукція даного класу додатково захищена від попадання в шов вологи і від деформації спеціальними стягуваннями.

Що стосується дизайну, то на вибір покупцеві пропонуються кухні, виконані як в класичному, так і в сучасному стилі. Класичні кухні традиційно виконуються з масиву деревини - вільхи, каштана, акації, горіха, дуба і так далі Кухні в стилі модерну і hi-tek мають прості, лаконічні форми і виготовляються з МДФ, ДСП або пластика. Деякі кухні цілком роблять із сталі і скла.

Італійські виробники підтримують і інші стилістичні напрями. Наприклад, фабрика Aran пропонує кухні в стилі провінціал, що відтворюють атмосферу простоти сільського будинку минулих століть. Їх відмінні риси - невитіюваті прикраси і всіляке забарвлення.

Загалом, кухні середнього класу є результат ретельної розробки дизайну, скрупульозного вибору матеріалів і знання всіх передових технічних рішень. Це обумовлює їх чималий термін служби, а господарів зобов'язав до ретельного догляду за поверхнями стільниць і фасадів (обеденные столы).

«Імениті» кухні

Головною особливістю кухонь класу люкс є їх эксклюзивность і оригінальність моделей, що створюються дизайнерами зі світовими іменами. Не секрет, що деякі італійські і німецькі фабрики співробітничають з відомими майстрами, які розробляють фірмовий стиль і забезпечують належний імідж підприємства. Такі фабрики дотримуються, як правило, одного стилю і випускають або класичні, або сучасні кухні. Вони ретельно стежать за якістю своєї продукції, тому збірка меблів відбувається безпосередньо на фабриці на високотехнологічному устаткуванні, з дотриманням всіх необхідних процедур.

Наприклад, техніка вбудовується таким чином, що повністю унеможливлюється попадання води між варильною поверхнею і стільницею. Дверці обладналися пневматичними мікроліфтами, що відкриваються вгору, фіксуються в двох положеннях, - 45° і 90° - і що мають зворотний плавний хід. Інколи меблі встановлюють на алюмінієві ніжки, які, що примітно, кріпляться не до днища, а до спеціальної алюмінієвої рами. Це характерно для кухонь в стилі hi-tek.

Для класичних гарнітурів матеріалом всіх часів був і залишається масив дерева. Причому з нього виконуються не лише фасади, але і каркас кухні. Стільниці, виготовляють як з традиційної вологостійкої ДСП, посиленої пластиком, так і з натурального каменя - мармуру або граніту. З них же уручну вирізують мийку і декоративні елементи для витягу. Як і в кухнях середнього класу, споживачеві на вибір пропонується величезний асортимент стінних панелей і плінтусів. Торцева частина стільниці в модулях із закругленими фасадами інколи закривається кромкою з... масиву дерева!

Оформити кухню допоможуть різьблена балясина, балюстради, верхні і нижні карнизи, витончено декоровані вітражі венеціанського скла, з якого виготовляються також полиці для шаф. Задня стінка вітрин прикрашається дзеркалом, що для кухонь середнього класу - рідкість. Полиці з підсвічуванням, витончені ручки і інша фурнітура додають моделям особливу вишуканість. Цоколь меблів даної категорії виконується з ДВП із спеціальною пластиковою кромкою, що захищає від пошкоджень.

Загалом, дизайнери і виробники продумують щонайменші деталі. Наприклад, фабрика Binova випустила кухню, де нижній ряд ящиків передбачливо втоплений в корпус. Така новина дозволяє хазяйці спокійно підійти до робочої зони кухні.

Окремо хочеться згадати про «начинку» кухні - внутрішніх і зовнішніх аксесуарах. Аби описати всі пропоновані механізми і пристосування, не вистачить і цілого журналу. Ми перерахуємо лише найбільш популярні: ящики з подвійним дном і гумовими знімними килимками, ящики з лінійними дільниками і вертикальними розмежувачами, металеві і пластикові лотки для столових приладів. Додамо кутові висувні елементи типа, що обертаються, «карусель» і «паровоз», що дозволяють використовувати до 90% простору кутової секції. Воістину незамінні на кухні настінні поручні і рейлинги: на них можна повісити рушник, прихватку або інше кухонне начиння, щоб вона завжди була під рукою. І це, звичайно ж, далеко не всі аксесуари.

Відзначимо також, що фабрики, що випускають меблі класу люкс, до певних моделей кухонь обов'язково пропонують столові і обідні групи, безліч всіляких столів і стільців, у тому числі і барних. Таким чином, за одне замовлення можна в одному стилі і колірній гаммі повністю меблювати кухню, поєднану з вітальнею або їдальнею. Але все-таки головна відмінність люкскухонь - наявність величезного модельного ряду, завдяки якому замовник може створити індивідуальний проект, практично неповторну композицію для приміщення будь-якого розміру (мебель каталог).

Проте тим, хто хоче придбати такі кухні, слід врахувати одне «але». Я навряд чи відкрию Америку, якщо скажу, що італійська кухня з'явиться у вас удома не відразу. Як правило, на виготовлення, збірку і доставку замовленого гарнітура вирушає два-три місяці. Втім, цей час можна згаяти з користю, і не кваплячись закінчити ремонт, повністю підготувавшись до зустрічі з італійською «красунею». Якщо ж ви поки що не вирішили, якого рівня кухні віддати перевагу, пригадайте стару добру приказку: скупий платить двічі. Виключення складає лише той випадок, коли ви часто міняєте обстановку і не чекаєте, поки кухня відслужить покладений нею термін.


При перепечатке статьи активная ссылка на ALLMEB.com.ua обязательна
Также смотрите статьи:
Кровать из массива или букового щита
Кровать из массива или букового щита. Почему буковый щит !? Массивный клееный щит, начиная со своего внедрения на рынок, всегда находился на первом плане. С 1982 по сегодняшний день сбыт этой продукции непрерывно возрастает. Как известно, лучший материал ...
Італія - законодавець меблевої моди!
Італійці стали законодавцями меблевої моди не по велінню випадку, а в результаті того, що змогли втілити в життя художні ідеї, якими завжди славилася ця чудова країна. Переломними в розвитку меблевої промисловості стали п'ятдесяті роки минулого століття. ...
Уход за деревянной мебелью
Уход за деревянной мебелью. Чтобы деревянная мебель служила как можно дольше Настало время рассказать об особенностях ухода за натуральной деревянной мебелью. Как и все дорогие натуральные материалы, сосна требует особого ухода. Натуральная древесина ...





CopyRight 2007-2009