Контакты   Реклама на проекте   Добавить в избранное
мебель в Киеве, мебельный портал ALLMEB.com.ua
Каталог мебели Сантехника Климат, кондиционеры, вентиляция, отопление Напольные покрытия Для кухни
Интерьер Двери Свет, люстры, светильники, выключатели Домашний текстиль Чистая вода, фильтры для воды
Главная Каталог фирм Скидки компаний Новости Статьи Объявления Условия участия
Статьи Мебель

Разделы (статьи):
  Мебель     Интерьер Дизайн     Сантехника     Двери Замки     Климат Кондиционирование Отопление     Свет     Напольные покрытия     Домашний текстиль     Для кухни Посуда Электроприборы     Чистая вода Фильтры для воды  

статьи

ЛІЖКО - КОНСТРУКЦІЯ І МАТЕРІАЛИ

Як часто нам нагадують, що уві сні ми проводимо третину життя! І все одно багато хто віддає перевагу над зручним ліжком розкладному дивану. Адже від того наскільки комфортний сон, залежить не лише ваш настрій і самопочуття, але і працездатність. Ось чому так важливо правильно вибрати ліжко, відповідне вашим потребам і смаку (мебель кровати).

З чого складається ліжко

Спершу - декілька слів про конструкцію цього корисного предмету. Ліжко складається з каркаса і рами, на яку кладеться матрац. Каркас, у свою чергу, збирається з двох опорних спинок з бічними панелями (царгами) або чотирьох царг, що несуть, з навісними спинками (двома або одною).

У другому випадку обов'язкові опори - металеві або дерев'яні ніжки, коліщатка, цокольна підстава, опорні бічні стінки - те, на чому стоїть ліжко.

Каркас роблять з масиву деревини, ДСП, МДФ або металу (з обшивкою). В кожного матеріалу свої плюси і мінуси. Металевий каркас надійніший, забезпечує стійкість до розхитування, проте значно збільшує загальну вагу ліжка, адже її доводиться час від часу рухати - для прибирання. Втім, з якого б матеріалу не виготовлявся каркас, він в будь-якому разі має бути міцним і надійним.

Основа (рама, грати, днище, підстава) - кріпиться на каркас і служить опорою для матраца. Основи бувають декількох типів: металева сітка, пружинна основа, основа на фіксованих або рухливих рейках (ламелях). Найякіснішими вважаються рейкові. Відповідно, саме цей тип основи набув в наші дні найбільшого поширення.

Вони розрізняються як за матеріалом рейок (береза, бук - останній гнучкіший, отже і витриваліший), так і по їх кількості і розмірам (чим більше рейок в рамі, тим вона міцніша). Особливо зручні рами з механізмами, регулюючими жорсткість, кут підйому головної, ножної і центральної частин. Ліжка з такими рамами набагато дорожчі, зате дозволяють власникам відчувати себе куди комфортніше.

Головний декоративний елемент ліжка - узголів'я. Воно буває плоским або зігнутим, суцільним або ажурним, гратчастим, плетеним, вертикальним або похилим, з прикрасами у вигляді башточок, різьблення, розписи і так далі Зустрічаються також узголів'я суцільні або розділені надвоє, оббиті тканиною або шкірою.

Якщо узголів'я є в будь-якого ліжка, то наявність ізніжжя залежить виключно від моделі ліжка. Сьогодні багато хто купує ліжка без спинки в ногах, аби людина великого зросту змогла спокійно спати, подовживши ложе за допомогою банкетки. Зазвичай з того ж матеріалу, що і узголів'я, роблять бічні панелі (царги). Інколи їх оббивають декоративною тканиною.

Тепер, ознайомившись з конструкцією, ви сповна можете приступити до вибору вельми важливої деталі - матраца.

Матрацом єдиним

Не всі матраци однакові. При покупці зверніть увагу на «начинку». Традиційно матраци ділять на пружинні і безпружинні. Переваги першого типа очевидні - довговічність (термін служби перевищує 20 років), непримхливість в експлуатації, гіпоалергенність, крім того, вони не бояться вологи.

Серед пружинних матраців, у свою чергу, виділяють два підвиди - із залежними (блок «боннель») і незалежними пружинами. Залежні (скріплені один з одним) пружини забезпечать комфортний сон, але із-за утворюваної «хвилі перекочування» фахівці не рекомендують купувати такої моделі родинним парам з великою різницею у вазі.

Подібної проблеми не виникає при використанні виробів з незалежними пружинами, що буквально «підстроюються» під кожну точку тіла. Незалежний блок складається з дротяних пружин завтовшки близько 1,7 мм, ув'язнених в зшиті між собою чохли з нетканого матеріалу, що дозволяє, не залучаючи сусідні пружини, точно розподіляти навантаження, ідеально повторюючи контури тіла. У останній розробці - подвійному пружинному блоці, одна пружина поміщена в іншу, більшого діаметру. Нова система поєднує дві властивості: при малому навантаженні - м'якість, при її збільшенні - пружність (матрасы в Киеве).

Окрім пружин, матраци містять безліч всіляких прошарків, що забезпечують комфорт найвимогливішим лежням.

Відносно недавно на ринку з'явилися матраци абсолютно нового типа - зі вспіненого латексу. Вони відрізняються оптимальною м'якістю, еластичністю і незмінністю форми. Єдине «але»: латексний матрац вимагає дуже дбайливого до себе відношення - боїться води, його потрібно часто перевертати для провітрювання.

Втім, натуральність матеріалу, відсутність електромагнітного випромінювання і скрипу (важлива деталь) роблять такий матрац справжньою мрією любителів комфортного сну. Перед покупкою рекомендуємо поцікавитися, з якого латексу - натурального або штучного - виконаний матрац. Штучний матеріал дешевший, а по корисних властивостях практично не поступається природному «побратимові».

Незмінний супутній латексу матеріал - койра або кінський волос, що додають м'якому латексу жорсткість і що оберігають його від попадання вологи. У деяких виробах латекс поперемінно перекладається шарами кокосової койри і кінського волоса. Спати на такому матраці дуже зручно, до того ж він витримує велику вагу. Пориста структура латексу і наявність в нім отворів різної форми і розміру дозволяють створювати як дуже м'які, так і вельми пружні матраци. Наприклад, модель Bios виробництва Lordflex’s має сім зон жорсткості - для різних точок тіла (шиї, плечей, стегон і так далі).

Одна з найзручніших в транспортуванні і при цьому недорогих моделей - матрац у вакуумній упаковці. Вона дозволяє перевозити згорнутий в рулон виріб в звичайній легковій машині. При знятті упаковки матрац з штучного латексу набирає в себе повітря і збільшується до нормальних розмірів.

Ліжко як воно є

В наші дні ліжка роблять з найрізноманітніших матеріалів або їх поєднань - дерев'яні, металеві ковані, оббиті тканиною.

Найдорожчі дерев'яні ліжка зроблені з масиву, інколи покриті шпоном. Найчастіше використовуються наступні породи дерев: горіх, вишня, черешня, бук, вільха і дуб. Фахівці фабрики Timber, заснованої в 1992 році і випускаючої високоякісні меблі з вільхи, стверджують, що вільха володіє рядом переваг перед деревиною інших порід: вона має неповторну структуру, стійка до підвищеної і мінливої вологості повітря - не відволожується, не деформується, не розсихається, і є «теплою» деревиною, довго зберігаючи накопичене за день тепло.

Крім того, якщо приглянутися, то тонована поверхня меблів змінює свій відтінок залежно від кута падіння на неї променів світла. Це так званий «ефект хамелеона», який досягається особливим способом нанесення на поверхню меблів лаку і фарбників кращих світових виробників.

Прикрасами меблів для сну служать різьблення, позолота, інкрустація коштовними породами дерева. Ціна такого ліжка, особливо якщо вона виготовлена в Європі, досягає 7000 євро.

Середня категорія - вироби з екологічно чистих деревних плит (МДФ). Як обробний матеріал тут зазвичай використовується натуральний шпон або ламінат (високоміцне полімерне покриття). Вартість такого ліжка залежить від використаних матеріалів. Як правило, вона складає приблизно 1000 євро. У тому ж ціновому діапазоні знаходиться продукція вітчизняних фабрик і компаній ближнього зарубіжжя.

Найдешевші ліжка проводяться з ДСП. При покупці попросіть у продавця гігієнічний сертифікат і переконайтеся, що деревно-стружкова плита має низький рівень виділення формальдегідів.

Ковані металеві ліжка і зовні не виглядають ваговитими, навіть навпаки, асоціюються з легким повітряним мереживом. Виготовлення подібних меблів - складний технологічний процес, адже для відливання кожного фрагмента потрібна окрема форма. Інколи такі ліжка покривають спеціальними складами, аби при дотику до металу не відчувалася його холодність (мебель для спальни).

Між ніжкою і основою часто залишають зазори, аби можна було спокійно заправити покривало. Головна перевага кованих ліжок - довговічність. Ними дійсно зможуть користуватися багато поколінь після вас.

Ліжка з оббивкою відмінно вписуються в сучасний інтер'єр. Оббивка - атласна, бавовняна, шерстяна або комбінована, як правило, повторює колір стін. Матрац в таких ліжках (найчастіше поролоновий) зазвичай знаходиться безпосередньо під оббивкою. У інших випадках, тканиною оббивають лише каркас, а матрац кладеться на раму, як в звичному дерев'яному ліжку. Наскільки практичні подібні моделі - велике питання.

Втім, жителів Європи ліжка з оббивкою сповна влаштовують, більш того - вони там надзвичайно популярні. До того ж існують матеріали, яким не страшні ні пил, ні необережне звернення. Узяти, наприклад, натуральну або штучну шкіру.

З'явилися сьогодні на ринку і пластикові ліжка, новинка китайських виробників - Defuhao і Carpenter. Ніжна колірна гамма (відтінки рожевого і бежевого), незвичайний дизайн, доступні ціни пояснюють надзвичайну популярність китайських ліжок у молоді.

І останній різновид - вироби з ротанга. Цей екологічно чистий матеріал також має чималий попит.

Суцільна пригода

Сьогодні багато хто прагне до екзотики. Все більше з'являється аматорів спати, розмірено погойдуючись на водяному ліжку. Вона настільки зручна і проста у догляді, що швидко перетворюється з «екзотичної дрібниці» (так зазвичай сприймають водяне ліжко ті, хто жодного разу ним не користувався) в постійне місце відпочинку. Що ж є матрацами і ліжками, в яких місце латексу і пружин займає звичайна водопровідна вода?

Водяні матраци робляться з високоміцного пластика з додаванням вінілу. Усередині них передбачається спеціальний стабілізаційний шар, що гасить коливання. Отже не бійтеся, на водяному ліжку вас не вколише. Не варто також побоюватися і за сусідів знизу - в разі пошкодження вода потрапляє в захисний чохол, що не дає їй пролитися на підлогу і нижче.

Втім, сам факт появи «пробоїни» в матраці маловірогідний. Інша перевага водяних ліжок - можливість з легкістю нагрівати ліжко до потрібної температури, що встановлюється за допомогою виведеного на поверхню пульта. Температурний режим варіюється від 22 до 34 °С. Ще одна «фішка» - регульована масажна система, що встановлюється додатково, за бажанням клієнта.

У двоспальній водяній системі в захисний чохол укладаються два матраци, що заповнюються водою окремо. Між ними встановлюється перегородка, що не дозволяє коливанням перекидатися з одного матраца на іншій. Її наявність також визначає можливість підтримувати індивідуальний температурний режим на кожній стороні ложа.

Якщо ж лягти на середину ліжка, перегородка не відчувається. Ви навіть не відчуєте, що лежите на різних матрацах. Саме ліжко має широкі поролонові борти, що не деформуються з часом, - зовнішній вигляд ложа залишається бездоганним.

У догляді водяні ліжка невибагливі. Аби не міняти воду, раз на рік в спеціальний отвір доливається нейтралізуюча рідина.

Ви можете придбати водяний матрац, навіть якщо у вас вже є спальний гарнітур - базові моделі встановлюються в будь-які стандартні ліжка. Ну а якщо ваше ліжко до стандартних не відноситься, водяний матрац можна виготовити на замовлення.

Отже, хороше ліжко створює максимальний комфорт і відповідає індивідуальним особливостям нашого тіла. В цілому ж, вибираючи ліжко, слід керуватися не лише дизайном, формою і кольором, але, в першу чергу, розмірами і матеріалами, з яких вона виготовлена.




При перепечатке статьи активная ссылка на ALLMEB.com.ua обязательна
Также смотрите статьи:
МЕБЛІ ДЛЯ СУЧАСНОЇ КУХНІ
Кухні, як, втім, і всі пропоновані на ринку меблі, можна умовно розділити на три категорії: економічний клас, середній і «люкс». Між собою вони розрізняються, головним чином, ціною, проте існують і інші критерії, по яких кухонний гарнітур відносять до ...
Кровать из массива или букового щита
Кровать из массива или букового щита. Почему буковый щит !? Массивный клееный щит, начиная со своего внедрения на рынок, всегда находился на первом плане. С 1982 по сегодняшний день сбыт этой продукции непрерывно возрастает. Как известно, лучший материал ...
Італія - законодавець меблевої моди!
Італійці стали законодавцями меблевої моди не по велінню випадку, а в результаті того, що змогли втілити в життя художні ідеї, якими завжди славилася ця чудова країна. Переломними в розвитку меблевої промисловості стали п'ятдесяті роки минулого століття. ...








CopyRight 2007-2024
Создание www.WEB2B.com.ua