Всім відомо, штори - необхідний атрибут будь-якого житлового приміщення. Вони додають додатковий затишок і створюють відчуття комфорту. Проте чи часто, навіть усвідомлюючи всю важливість цього елементу декору, ми звертаємося за допомогою до професіоналів? Спираючись на власний досвід і непрофесійне бачення інтер'єру, ми часто в результаті отримуємо зовсім не те, що чекали. А тим часом витрачені кошти, час і сили вже не повернути...
Шити або не шити?
Штори - це душа будинку. Вони прикрашають найсвітлішу і видиму деталь кімнати - вікно. Штори, портьєри, тюль, карнизи, ламбрекени створюють відчуття тепла і комфорту, підтримують загальний стиль інтер'єру. Мають вони і велике практичне значення, захищаючи від холодного повітря з вулиці, яскравого світла і шуму. Якщо ви хочете, аби настільки важлива деталь декору ідеально вписалася у ваш інтер'єр, зверніться за допомогою до професіоналів - дизайнерів по пошиттю штор (шторы гардины Киев).
Допомога фахівця тут, можна сказати, життєво необхідна. Особливо це стосується дорогих вишуканих інтер'єрів. При створенні проекту дизайнер враховує всі нюанси - розмір і загальну стилістику приміщення, функціональність і практичність моделей і тканин. Він візьме до уваги навіть самі незначні деталі. Простінки, розетки і батареї, висота стель і освітленість приміщення не залишаться непоміченими.
Не варто забувати і про моду. Професіонали мають в своєму розпорядженні сучасні матеріали і володіють всіма прийомами оформлення вікна, стежать за останніми розробками, відвідуючи щорічні тематичні виставки в Європі. Простий перегляд тематичних журналів не дасть дилетантові повного уявлення про існуючі тенденції і новинки. Більш того, новачок навряд чи зможе грамотно використовувати інформацію про новинки, не зуміє «прив'язати» їх до свого інтер'єру. Тому оформлення приміщення тканиною повинне, безумовно, відбуватися при безпосередній участі фахівців. Самостійність в такому питанні може обернутися даремно витраченими часом і коштами. При зверненні до дизайнера пошиття штор, покривал і подушок зажадає від замовника мінімуму зусиль, а результат з лишком виправдає будь-які грошові вкладення.
Зрештою не так вже і важливо, який з мотивів виявиться вирішальним - головне, аби спільна робота дизайнера і замовника стала справжньою співпрацею. Для цього обоє повинні уміти слухати і чути один одного. Тоді бажаний результат обов'язково буде досягнутий, а партнерство збагатить в творчому сенсі обоє.
Знайомство
Отже, аби дизайнер зміг грамотно підійти до виконання індивідуального замовлення, потрібно хоч би приблизно ознайомити його із загальною концепцією будинку. Звички господарів, призначення приміщення, смаки і пристрасті повинні знайти віддзеркалення в реалізованому проекті. Отримавши відповіді на ці питання, дизайнер підбере відтінки і щільність тканин, функціональність і практичність моделі.
Аби точніше визначити колір тканини і скласти хоч би приблизний кошторис замовлення, фахівцеві інколи досить побачити маленький шматочок шпалер або тканини, з якої виконана оббивка меблів. Знадобиться йому і інформація про самі незначні елементи декору, з якими замовник хоче зв'язати текстиль. Наприклад, колір улюбленої подушки або мотиви вишуканого світильника можуть побічно поєднуватися з тканиною штор і зробити вплив на підбір карнизів.
Дизайнерові обов'язково потрібно знати розміри вікна і простінків, якщо такі є. Втім, фахівець практично завжди виїжджає на об'єкт, щоб детально вивчити обстановку - можливо, вона підштовхне його до якогось цікавого рішення (дизайн и интерьеры).
Перший візит - загальне ознайомлення, аби «ужитися» в інтер'єр, проникнутися духом кожної кімнати, буде потрібно час. Відвідувати об'єкт під час будівельних робіт дизайнерові по текстилю немає сенсу. Виключення складає той випадок, коли замовник хоче встановити карнизи з електроуправлінням, що вмонтовуються саме на цій стадії ремонту.
У більшості ж випадків підключатися до оформлення текстилем доречно, коли вже присутні практично всі елементи інтер'єру. Колірна гамма і фактура оббивки меблів і підлогового покриття, їх орнаментальна насиченість, стилістична спрямованість зроблять вплив на вибір тканини і дизайн вікна в цілому, на те, чи буде воно делікатним, нейтральним доповненням або ж стане смисловою і колірною домінантою.
Спокій, лише спокій!
У будь-якому почині потрібне, перш за все, терпіння. Тому, якщо ви прийняли розсудливе рішення звернутися за допомогою до професіоналів, не квапите події. Якісно і швидко в даному випадку - поняття несумісні. Як правило, індивідуальне текстильне оформлення створюється з вишуканих європейських тканин, які необхідно замовити або, в кращому разі, привезти із складу (якщо передбачена складська програма).
Створення ескіза, пошиття і установка готових виробів не займе багато часу, а ось доставка порядком затягує процес. Робота над самим дизайнпроектом може зайняти всього тиждень, а ось побачити кінцевий результат у всій його пишності ви зможете лише через півтора-два місяці. Якщо ж вікна і меблі необхідно одягнути в самі найкоротші терміни, тканини вибираються виходячи з асортименту, що є в наявності. Таким чином, поспіх не кращим чином позначається на оформленні вікон.
Замовникові також важливо визначити, скільки він готовий витратити грошей на даний проект. Сьогодні ринок пропонує таку різноманітність тканин по фактурах і вартості, що навіть при невеликому бюджеті можна замовити вельми цікаві варіанти. Багато що залежить від складності моделі, вартості погонного метра використовуваних тканин і їх витрати, від карнизів і аксесуарів, а також від розмірів вікна. Втім, професійний дизайнер стримається в рамках реального бюджету і при необхідності завжди запропонує дешевший варіант.
І останнє. Як правило, розробка дизайн-проекту стає безкоштовним додатком до замовлення, якщо такий обговорюється безпосередньо в салоні. Виїзд же дизайнера на консультацію оплачується як окрема послуга. Тому, якщо замовник обмежений в коштах, він може заощадити на візиті дизайнера, зробивши фотографії свого інтер'єру в різних ракурсах і завчасно підготувавши зразки шпалер і меблевих тканин. Відзначимо також, що замовлення може бути виконане з матеріалів студії або з тканини замовника, хоча за останній варіант багато салонів не беруться. Воно і зрозуміло: ризики псування тканини страхуються вельми невеликою сумою вартості роботи.
Один раз побачити...
Не нав'язуючи свою думку, дизайнер поступово втілює в життя уявлення замовника про гармонійний інтер'єр і створює ескіз. Ескіз малюється, як правило, на папері олівцями і дозволяє швидко представити загальний вигляд виробу. З пропонованих декількох варіантів оформлення замовник вибирає той, що припав йому до душі. Якщо ж у нього вже є свої думки з приводу оформлення вікон, можливе пошиття штор по його ескізу. До речі, багато клієнтів пропонують воістину блискучі ідеї. Від дизайнера потрібно лише відредагувати їх і «перекласти потрібною мовою», а також додати свій досвід і знання для вдалої реалізації.
Після того, як сконструйована модель штор погоджена і затверджена замовником, за справу беруться справжні майстри шторної справи. Технологи уважно стежать за новітніми розробками в області виготовлення штор. Використовуючи часом унікальні методи розкрою і пошиття, вони добиваються чудової якості виробів. В той же час дизайнер як автор проекту просліджує виконання замовлення на всіх етапах. Під його керівництвом на завершуючому етапі роботи встановлюють карнизи і розвішують готові штори, і погляду замовника з'являється перетворений, оновлений будинок.
Отже, оформляти вікна - досить складне мистецтво, що вимагає і смаку, і знання стилістики. Пам'ятаєте: професійний підхід до дизайну інтер'єру допоможе створити унікальний простір, само по собі що є витвором мистецтва. І не забувайте про головне: довіряйте собі і довіряйте дизайнерові - тоді все вийде!
ALLMEB - мебель в Украине
|