Сучасний інтер'єр - будь то квартира, заміський будинок або будь-яке інше житлове приміщення - немислимий без текстильного оформлення. Саме тканина привносить в навколишнє оточення тепло і затишок. А вже декоруванню вікна при облаштуванні квартири потрібно відвести мало не найпочеснішу роль: штори - завершальний штрих в загальній картині інтер'єру. Проте, усвідомивши необхідність «одягнути» свої вікна, ми стикаємося з такою кількістю термінів, варіантів, забарвлень і аксесуарів, що мимоволі виникає бажання махнути на все рукою. Та все ж давайте спробуємо розібратися, що до чого.
І лондонські, і римські
Можна, звичайно, зупинитися на класичному поєднанні двох різних типів полотнищ - тонких, повністю закриваючих вікно, і щільних, таких, що обрамували його. Таку композицію успішно доповнюють ламбрекени, підхоплення і кисті. Проте варіантів декоративного оформлення вікон існує значно більше. Від вашого вибору залежатиме і загальне сприйняття інтер'єру. Так, легкість і легкість йому додадуть перекиди з органзи, шовку або бавовни. Красиво виглядає поєднання двох різних за кольором тканин. Декілька незвично, але вельми елегантно виглядає тюль на тлі портьєрної тканини.
Хочеться додати родзинку в інтер'єр? Зверніть увагу на підіймальні штори. Тут є з чого вибрати: французькі, або, як їх ще називають, маркізи, австрійські, з їх м'якими складками, лондонські і римські - всі вони захистять ваше житлове середовище і від пекучого сонця, і від цікавих поглядів. І поза сумнівом, прикрасять.
Римські штори економічні, оскільки для них потрібно удвічі менше матеріалу, чим для звичайних завіс (проте процес їх створення трудомісткий). Підняті штори повністю відкривають вікно, і в кімнату вдень проникає багато світла. Їх часто поєднують з нарядними гардинами, особливо якщо радіатор розташований прямо під вікном, і тоді увечері опускають лише штори. (шторы гардины Киев)
поради з догляду за шторами і оббивкою
Якщо штори потрібно часто прати, вибирайте ті, які зроблені з щільних, міцних тканин, таких як бавовна, з щільним переплетенням, яке може витримати часте прання. Аби запобігти усадці, тканину необхідно замочити перед виготовленням штор або зробити припуски на усадку, аби після першого прання їх можна було випустити.
Переконайтеся, що ви ретельно виполоскали штори і на них не залишилося миючих засобів. Хімікати можуть реагувати на сонці, і штори злиняють або вигорятимуть.
Гладьте штори вологими, оскільки прасування і відпарювання утримують їх форму. Прагніть не гладити поверх швів, проводьте по ним лише кінчиком праски. Якщо вам все ж потрібно пропрасувати по шву, покладіть під штору шматочок тканини між швом і основною тканиною, аби не утворився рубчик.
Штори завжди будуть чистими, якщо їх регулярно провітрювати. Для цього виберіть вітряний день, широко відкрийте вікно і дозвольте шторам колисатися на вітрі протягом декількох годинників. Запах пилу, який з часом з'являється в підкладці, зникне. Досить проводити цю процедуру один раз в декілька тижнів, і штори завжди будуть свіжими. Хоча, звичайно, в місті зробити це не дуже просто.
Регулярне видалення пилу дуже важливе - частки домашнього пилу в'їдаються у волокна тканини, і видалити їх складно, частенько неможливо. Очищайте всі м'які меблі і елементи інтер'єру пилососом з м'якою щіткою-насадкою, звертаючи особливу увагу на внутрішню сторону чохлів для стільців, складки і бахрому. Для дбайливого догляду за тонкими тканинами і ламбрекенами надіньте на щітку чохол з гумкою. (дизайн и интерьеры)
Примхлива пані на ім'я мода
Отже, штори - одна з найпоказніших деталей інтер'єру. Але чи замислювалися ви над тим, що тепер модно, в що одягнути свої вікна? Як показала квітнева виставка «Інтерстройекспо», петербуржці не бажають відставати від моди і все частіше віддають перевагу так званим рулонним і панельним японським шторам - безперечним фаворитам Європи.
Рулонні штори прості, красиві, вмонтовуються без клопоту. Коли вікно потрібно відкрити, їх згортають в рулон. При цьому вони можуть управлятися механізмом ланцюжка або пружинного, що дає можливість фіксувати штору на необхідній висоті.
Виготовляються ролл-штори з тканин двох видів - світлопроникних і так званих Blackout, які не пропускають світло взагалі. Завдяки грязевідштовхувальному просоченню штори дуже легко чистити - досить пропилососити або протерти. Крім того, вони ідеально личать для ванних кімнат, оскільки краплі води після висихання не залишають на них плям.
Нижній край рулонних штор може бути фігурно вирізаний і оброблений, наприклад, тасьмою або бахромою. А десятки варіантів кольорів і малюнків допоможуть вам створити власний стиль приміщення. Убрання вікон стане ще витонченішим, якщо ролл-штори скомбінувати із звичайними шторами або з тюлем - таким чином останні будуть захищені від дії сонячних променів, а значить, і від вигорання.
На кухні або дачі, а також в приміщеннях, оброблених деревом, гардероб ваших вікон може поповнитися шторами з соломки, зробленими за принципом рулонних. Завдяки великій палітрі кольорів ви без зусиль підберете відповідний варіант.
Остання новинка на ринку штор - міні-касети. Універсальна конструкція кріпиться прямо на вікно, відкривається разом з вікном і надзвичайно зручна для склопакетів. Для міні-касет використовується та ж тканина, що і для рулонних штор.
І нарешті, найвитонченіші, на мій погляд, - панельні японські штори. Вони є прямими полотнищами тканини, які кріпляться до карниза на липучці; їх пересувають по тих, що направляють уручну або за допомогою розсувної мотузяної системи. Якщо вам японські панелі припадуть до смаку, ні в якому разі не економте на тканині. У класичному варіанті декорування вікна навіть найпростіший матеріал стає стильним елементом інтер'єру за рахунок складок. У випадку з панелями основну естетичну функцію бере на себе тканина: вона має бути хорошої якості, фактурною, можливо, з вишивкою або оригінальним малюнком. Максимальна ширина готового виробу - 6 метрів. При цьому кожен екран має бути завширшки 50-150 см. Якщо зробити вужче - буде схоже на вертикальні жалюзі, а ширше - буде негарно. По висоті ж обмежень практично немає.
Панельні штори можна комбінувати, поєднуючи важкі і легкі тканини. Карниз інколи закривають ламбрекеном - строгим, лаконічним, але не дуже широким, аби витримати стиль японського мінімалізму.
Останній штрих
Навіть дуже красива і дорога шторна композиція може виглядати незавершеною, якщо в оформленні ви нехтували аксесуарами. Ламбрекени, кисті, шнури, волани, шторна тасьма, тримачі, гачки і спеціальні системи для руху штор - вся ця фурнітура здатна зробити навіть найзвичайніший інтер'єр вишуканим і індивідуальним.
Почнемо з ламбрекену. Це верхня, окрема частина штори, що висить під самим карнизом. Ламбрекен може бути м'яким або жорстким. Останній фахівці називають шабраком. Як правило, ламбрекен шиють із строгих тканин - дамаста, парчі, оксамиту - і декорують шнуром або тасьмою. Часто для ламбрекену використовується та ж тканина, що і для оббивки меблів. За формою його нижній край може повторювати силует якої-небудь деталі меблів, наприклад спинки ліжка або різьбленої панелі шафи.
Обробка по краю бахромою, тасьмою або мереживом надасть шторам парадному вигляду. Такі портьєри прикрасять класичні, антикварні або інтер'єри в стилі модерну. А волан, з контрастного або з того ж матеріалу, доречний в кантрі-інтер'єрі.
Важкі штори будуть ефектніші, якщо їх перехопити шнуром з кистями. Дуже важливим штрихом вважаються такі аксесуари, як бахрома і тасьма. Наприклад, вертикальна тасьма - нашита уздовж полотнища прозора смужка на капроновій основі, яка забезпечена двома тонкими шнурками. З їх допомогою ви зможете піднімати і опускати завіски, коли це буде необхідно.
Щільні і важкі штори з шовку або оксамиту потребують підкладки. Вона захищає від вигорання, допомагає тримати форму, приховує шви на зворотному боці. Підкладку підбирають в тон основної тканини або контрастного кольору, що створює своєрідний декоративний ефект. Тонким, прозорим шторам з бавовни, тюля або авангардним моделям з сітки підкладка не потрібна.
Гардину з благородного шовку з ламбрекенами можна посадити на тафту, завдяки чому складки будуть красивіші. Підкладка виконує і роль запобіжника: з нею дорога тканина прослужить довше. До того ж штора стає щільнішою і захищає від яскравого сонячного світла краще.
Загалом, будь-яке вікно повинно виглядати красиво, додавати будинку затишок, особлива витонченість і при цьому відповідати всім вимогам господаря - зберігати тепло, пропускати або, навпаки, перегороджувати доступ світлу.
словник термінів
Гардина - завіси з легкої прозорої тканини, ширина яких, як правило, в два рази або більш перевищує ширину карниза.
Ламбрекен - що прикрашає верхню частину віконного або дверного отвору поперечна драпіровка з щільної важкої тканини з воланами, складками, кистями.
Лондонська штора - штора з м'якої тканини, підстава якої в піднятому положенні утворює вільну гірлянду.
Люверси - отвори у верхній частині штори, окантовані металом, крізь яких протягується карниз.
Перекид - полотнище тканини, перекинуте через карниз.
Портьєра - тканинна завіса дверного або віконного отвору, що складається з одного або двох вертикальних полотнищ.
Хвіст - клапоть тканини, який елегантно обрамував вікна. Може бути прикріплений до основи ламбрекену або обернутий довкола карниза.
Шабрак - ламбрекен на жорсткій основі, верх завіски при цьому залишається на виду, а рейка карниза непомітна.
Штори плісе - штори, виготовлені з гофрованої тканини за принципом рулонних штор.
ALLMEB - мебель, интерьер