Найпростіший спосіб прикрасити своє існування - це купити гарне ліжко і навчитися, нарешті, повноцінно відпочивати. Щоб вибрати ліжко, що підходить саме вам, бажано мати деяке представлення про конструкцію цього корисного предмета.
Ліжко складається з каркаса і рами, на яку кладеться матрац. Багато продавців пропонують до однієї і тієї ж моделі кілька видів рам і матраців на вибір (мебель кровати).
Каркас може являти собою конструкцію з двох опорних спинок з бічними панелями (царгами) чи чотирьох несучих царг із начіпними спинками (двома чи тільки однією). В другому випадку обов'язкові ніжки-опори.
Існує безліч варіантів ліжкових рам. Найпростіша з них виготовляється з довгих дощок чи металевих трубок, поперек яких закріплюється десятка півтори дерев'яних рейок. Якщо ліжко двоспальне, будуть потрібні дві одинарні чи одна подвійна рами.
Чим більше рейок в рамі-гратах, тим вона міцніша (і, природно, дорожче). Має значення і матеріал, з якого ці рейки виготовлені, - береза або бук (останній гнучкіший і служить довше). Самий кращий варіант - товсті (до 1 см) багатошарові рейки (кількість шарів може досягати десяти), які створюють так званий ортопедичний ефект (основания под матрасы). Неоднаково прогинаючись під тягарем різних частин нашого тіла, рейки допомагають хребту постійно залишатися прямим. Найбільший ефект досягається при поєднанні двох компонентів - рами-грат і ортопедичного матраца. Останнім часом особливого поширення набули ліжка, обладнані підіймальним механізмом і вбудованим білизняним ящиком (механізм «конго»).
Деякі рами забезпечені пристосуваннями для регулювання жорсткості спального місця і системою трансформації для зміни кута підйому головної, центральної і ножної частин (це робиться за допомогою механічного важеля або електроприводу). Такі рами коштують набагато дорожче звичайних, та зате дозволяють власникові відчувати себе дуже комфортно.
Необхідно підібрати і головний атрибут ліжка - матрац. Його можна придбати або разом з ліжком і рамою, або окремо, з будь-якою «начинкою» і оббивкою (матрасы в Киеве).
Спинка ліжка, мабуть, найпривабливіший для дизайнерської фантазії елемент. Вона може бути якою завгодно: плоскою або зігнутою, суцільною або ажурною, а також гратчастою, плетеною, вертикальною або похилою; з прикрасами у вигляді башточок, різьблення, розписи і так далі.
З реальними труднощами стикаються люди високого зросту. Звичайна довжина спального місця складає 190 см або в кращому разі 2 м. Купити ліжко більшої довжини досить складно, а ось замовити сповна реально: у деяких меблевих салонах і фірмах, що працюють з іноземними постачальниками, або безпосередньо на вітчизняній фабриці. Ще можна знайти вихід, купивши ліжко без спинки в ногах і подовжити ложе за допомогою банкетки.
Купити стандартний комплект для спальні невимірно простіше, ніж одне ліжко. У багатьох меблевих салонах без шафи, комода і тумбочок продаються або моделі незвичайного дизайну, або ті екземпляри, які самі по собі коштують як цілий набір. І, хоча в деяких фірмах пропонують комплекти врозбивку, це швидше виключення, ніж правило.
Існує досить простий і зручний, але не найшвидший вихід з положення: відправити замовлення на фабрику, зробити передоплату (20-50%) і почекати. Якщо ви вирішили купити ліжко іноземного виробництва, то чекати доведеться в середньому місяці два, якщо вітчизняну - приблизно тиждень. Вибрати модель можна по каталогах, які є у всіх салонах, магазинах і фірмах, торгуючих меблями.
Ви можете придбати (на замовлення або ж із складу) ліжка або спальні гарнітури, вироблені в будь-якому куточку планети. Проте головним чином покупцям пропонується західноєвропейська або вітчизняна продукція.
|