Звичайно, перш за все - м'яке і зручне ліжко
Кажучи про спальні, не можна обійти її величність ліжко. Асортимент ліжок дивно величезний: від мінімалістського місця спартанця до сибаритського ложа з балдахіном. А оригінали вибирають що-небудь вже зовсім екстравагантне. Людство віддає перевагу комфорту, в ім'я якого і придумують дивні штуки. Так деякі фірми випускають ліжка з вмонтованими в неї маленькими моторами, мінікомп'ютером і вокальним чіпом. По першому слову власника, що надумався почитати на сон прийдешній, подушка слухняно піднімається. Потім варто лише йому сказати вголос: «Хочу спати!», вона тут же повернеться в положення, зручне для сну.
Здавалося б, що ще окрім основи і спинки можна змінити в традиційному ліжку? Виявляється, творча фантазія дизайнерів цим не обмежується. Мотив перетворення і просто обертання втілений в ліжках здатних обертатися довкола своєї осі і міняти місце розташування за бажанням власника (кровати в Киеве Украина).
Всіляко варіюється висота спинки від максимальної до нульової. Не всі дизайнери відмовляються від традиційних приліжкових тумбочок, замінюючи їх вбудованими конструкціями.
Тенденцією нашого часу можна вважати також поєднання функції спальні і робочого місця, де виділяється місце для персонального комп'ютера і приставних елементів. Для таких моделей характерні приємні дрібниці на зразок навісних подушок на липучках або на зав'язках, а також меблі на роликах, що робить її мобільнішою.
Боротьба за зайві метри і навіть сантиметри в наше прагматичне століття сповна виправдана. У ній немає нічого принизливого, швидше, вона говорить про високий рівень культури організації житлового простору.
АЗБУКА ЛІЖКА
Отже, спершу визначимося з гратами. Як правило, пропонуються грати декількох типів: із звичайним навантаженням і розраховані на надлишкову вагу.
Невгамовне бажання людини механізувати все довкола не обійшло і ліжка. І якщо у нього є вже всі гадані іграшки на зразок машини, стільникового телефону і фототехніки, то можна уразити його уяву ще і рухомим ліжком. Вона може бути забезпечена пультовим управлінням або ручним важелем - це вже хто з чим краще ладнає. Середньостатистичний клієнт, правда, віддає перевагу все-таки управлінню ручному, оскільки моторне коштує набагато дорожче ( співвідношення 400 - 3500$).
Але все це квіточки, справжні ягідки з'являються разом з головним болем при виборі матрасів (матрасы продажа). Їм просто немає числа. Аби не потонути в їх різноманітті, пропонуємо наступну шпаргалку. Один з найдорожчих матраців - з начинкою з кокосової стружки. Найпопулярніший розрахований на сезонне використання (зима - літо) і називається кліматичним. Його особливістю є те, що з одного боку цей матрац має шерстяне покриття, а з іншої - прохолодне бавовняне. Для того, щоб створити собі комфортні умови для сну, власникові варто лише перевернути матрац потрібною стороною вгору. Не варто лякатися медичної назви «ортопедичний», оскільки саме цей матрац набув в наші дні найбільш широкого поширення. Ортопедичні матраци підрозділяються на м'які, напівжорсткі і жорсткі.
Жорсткими з жорстких вважаються латексні (набивання з натуральних смол), вони унеможливлюють викривлення хребта. Ортопедичні матраци, в яких використовують натуральних наповнювачів, зберігають форму і повторюють рух тіла людини під час сну. З вишукувань пропонують матраци з ефектом прокладених дощок.
Проміжна форма - пружинно-латексні матраци мають певну кількість пружин різного діаметру для різних ділянок тіла. Такий масаж для ледачих. Механічну тему продовжують матраци-трансформери. І якщо у всьому прагнути до досконалості, то варто звернути увагу на екологічність вживаних матеріалів. Як покриття хороші натуральні матеріали: овеча шерсть і бавовна. Не варто турбуватися і алергікам - призначені для них матраци обробляються протиалергенними препаратами.
Не дивлячись на безліч пропонованих варіантів, матраци дуже схожі. Їх форма стандартна, прямокутна, проста і повторює форму ліжка. Різниця лише в якості і у відношенні до деталей.
КІМНАТА В КІМНАТУ
У кожного існує стійкий стереотип: гардероб - це така шафка, в якій зберігається одяг. Дизайнерські експерименти не обійшли стороною і цю частину спального інтер'єру, зробивши її функціональною і зовні нічим що вже не нагадує подобу традиційної шафи. Мінімалістський інтер'єр має на увазі сповна певну форму базових систем зберігання. Вся різноманітність поміщена, як правило, у виборі матеріалу, особливостях вбудованого освітлення і в пристрої фронтальної частини. Матеріал пропонується найрізноманітніший: від дерев'яного масиву, шпону, ламінату до металевих конструкцій і тонованого скла. Освітлення гардероба окрім своєї чисто практичної функції починає виконувати і естетично-декоративну роль
|