Главная Контакты
Каталог мебели Сантехника Климат, кондиционеры, вентиляция, отопление Напольные покрытия Для кухни
Интерьер Двери Свет, люстры, светильники, выключатели Домашний текстиль Чистая вода, фильтры для воды
Главная Продавцы Скидки Новости Статьи Условия участия Реклама на проекте Контакты Объявления

Статьи Мебель

Разделы (статьи):
  Мебель     Интерьер Дизайн     Сантехника     Двери Замки     Климат Кондиционирование Отопление     Свет     Напольные покрытия     Домашний текстиль     Для кухни Посуда Электроприборы     Чистая вода Фильтры для воды  

статьи

Виготовлення вбудованих шаф

У будь-якому будинку повинно бути заздалегідь передбачено місце для зберігання господарчо-побутових предметів, продуктів харчування, робочого і сезонного одягу, інструментів, спортивного інвентаря і інших необхідних в побуті речей і матеріалів.

Від того, як продумаєте розміщення вбудованих шаф і комор, залежать зручність мешкання і чітке внутрішнє планування будинку.

Для більшості приватних будинків традиційною є наявність холодної комори при вході до будинку. Така комора звільняє будинок від громіздких речей і покращує середовище: всередину житла потрапляє менше бруду і пилу.

Дуже зручна сушильна вентильована шафа, яку зазвичай розташовують в передній частині будинки. При пристрої в такій шафі вентиляції за короткий час в нім можна висушити мокрий одяг і взуття з дотриманням оптимальної технології сушки.

Найпростіша і надійніша вентиляція - природна, з підключенням сушильної шафи до кухонного або -пічного димо-вентиляційного каналу. Для припливу повітря в нижній частині дверей сушильної шафи просвердлюють отвори або низ дверей підводять над коробкою на 10-15 мм.

Якщо сушильна шафа примикає до стінок печі або опалювального шафи-щитка, ці стінки потрібно проштукатурити по металевій сітці або закрити безшовним плоским азбестовим аркушем.

Продуктова комора теж необхідна в будинку. Така шафа є як би проміжною ланкою в зберіганні продуктів. Там зазвичай знаходиться сезонний продуктовий запас. Це своєрідний домашній холодильник, в якому зберігають швидкопсувні продукти.

Таку шафу зазвичай розташовують біля зовнішньої стіни і обладнують природною вентиляцією. У нім тривалий час можна зберігати овочі, соління, компоти, маринади і інші продукти.

У холодну пору року внутрішній об'єм такої шафи можна безпосередньо пов'язати із зовнішнім повітрям і за рахунок нескладних регулювальних пристосувань фактично отримати додатковий зручний холодильник.

Вентиляцію можна зробити, встановивши вертикальний короб (трубу) і вивівши його верхню частину на дах або горище.

Для зберігання одягу, взуття, головних уборів, білизни і багатьох інших речей дуже зручно мати вбиральню. Її можна влаштувати в невеликому приміщенні площею 4-5 м2, необов'язково з природним освітленням.

Залежно від призначення вбиральню можна розташувати на першому або на другому поверсі, але вхід має бути з коридору, холу або спальні. Таку вбиральню обладнали полицями або шафами.

Не перешкодять в ній полиці для зберігання білизни, штанги для плаття, тумбочка для туалетної дрібниці і дзеркало. Верхні, антресольні полиці у вбиральні призначені для валіз і інших речей.

Вбудована шафа для зберігання одягу і білизни може бути прибудована по всій довжині стіни до стелі або розташована в ніші. Така шафа сприймається як елемент архітектури приміщення, тому колір для нього потрібно підбирати залежно від кольору стін. Нейтральна структура поверхні шафи завжди добре поєднується з будь-якими іншими меблями.

Такі шафи зручні в експлуатації і займають мало корисної площі. Для більшості господарчо-побутових предметів глибина зберігання складає не більше 20-30 см.

Внутрішній устрій шафи потрібно ретельно продумати і передбачити всі дрібниці і тонкощі. Зазвичай передбачають полиці різної висоти, висувні полиці і кошики, скриньки для дрібниць, відділення різної висоти для верхнього одягу.

Кожна врахована при будівництві вбудованої шафи деталь дозволяє економно використовувати простір шафи і допомагає підтримувати порядок в кімнаті.

Особливим типом вбудованих меблів є шафи-перегородки, за допомогою яких можна за бажання змінити в квартирі або в будинку призначення наявних приміщень залежно від потреб членів сім'ї.

Використання вбудованих шаф-перегородок є одним із засобів усунення протиріч між типовим проектуванням житла і різноманітністю побутових пристроїв. За допомогою таких шаф можна змінювати вирішення інтер'єру відповідно до індивідуальних смаків членів сім'ї.

Шафи-перегородки інколи включають відкидні столи, ліжка. У шафах-перегородках між кухнею і загальною кімнатою влаштовуються спеціальні вікна для подачі блюд з кухні на обідній стіл, а стіл може бути об'єднаний з перегородкою.

Шафи-перегородки, які розділяють загальну кімнату і кухню, можуть включати передавальне вікно. Влаштований на рівні обіднього столу отвір дозволяє швидше сервірувати стіл, накритий в загальній кімнаті для прийому гостей, подавати блюда безпосередньо з кухні і прибирати посуд.

Передавальне вікно закривається дверцями, що відкидаються в горизонтальне положення, які служать невеликим обіднім столиком. Дверці шафи можуть частково відкриватися в загальну кімнату, частково - в кухню. З боку загальної кімнати в шафах можуть розміщуватися бар для напоїв, телевізор, книги і інші предмети.

З боку кухні - полиці для посуду, кухонного інвентаря, зберігання продуктів, вбудований холодильник. При плануванні спальні батьків і дитячої кімнати можна використовувати шафу-перегородку завглибшки 60 см, в який включені розміщувані ближче до вікна секретери.

Різні конструкції секретерів застосовують залежно від вимог правильної орієнтації робочого місця: у спальні батьків довга сторона робочої площини перпендикулярна вікну, а в дитячій паралельна.

Далі розташовують шафи для одягу і постільної білизни, які відкриваються частиною в спальню батьків, частиною в дитячу, з врахуванням розміщення ліжок.

Найвіддаленіша від вікна ємкість вбудованої шафи служить для розміщення предметів господарського ужитку. Відкривається вона убік прихожої або коридору.

У сучасних квартирах дуже зручні секційні меблі, окремі елементи яких можуть використовуватися самостійно і в поєднанні один з одним. Секції для зберігання книг можуть розташовуватися поряд з секціями для посуду, а відкриті секції можуть чергуватися із закритими. Комбінація відкритих секцій із закритими дозволяє більш компактно розташовувати меблі в кімнаті, створюючи тим самим кращі художні можливості в убранні квартири.

Різновидом секційними є стелажні меблі, які є поєднанням вертикальних стійок з повішеними на них відкритими або глухими полицями. Інколи до складу стелажу входять секції з секретером. Таким чином, стелаж є одночасно і робочим місцем.

При нерухомих стійках за бажанням можна міняти місце секцій. Вертикальні стійки можуть виконуватися з металу або з дерева, а кріпляться вони або до стіни, або встановлюються між підлогою і стелею.

Виготовлення

Основним матеріалом для пристрою внутрішніх шаф служить дерево або його похідні: фанера, деревностружкові (ДСП) і деревоволокнисті (ДВП) плити. При використанні тонкої фанери або твердої ДВП товщиною 3-4 мм потрібний каркас з дерев'яних рейок завтовшки 16-20 мм.

Якщо застосовують одношарову фанеру завтовшки 8-15 мм або ДСП завтовшки 1-20 мм, то двері, стелі і стінки шаф можуть бути зроблені з каркаса з використанням на стиках металевих кріпильних деталей (куточків, стягувань, рояльних петель і т. д.).

Від дошки відпилюють відрізок потрібної довжини і ширини, потім визначають, яка частина відрізання чистіша (менше сучків і інших поразок деревини), і стружуть цю частину спочатку шерхебелем, потім одинарним рубанком, вирівнюють фуганком і перевіряють на око або лінійкою.

Шерхебелем стружуть лише для того, щоб зняти з поверхні верхній шорсткий шар. Улоговинки, залишені шерхебелем, вирівнюють одинарним рубанком. Стругання закінчують, як тільки вийде безперервна стружка у всю довжину відрізання. Якщо перевірка виструганої дошки покаже нерівності, її виправляють фуганком.

Можна використовувати всі три види рубанків: одинарний, подвійний і укорочений (шлифтик). Одинарним рубанком вирівнюють поверхні після стругання шерхебелем. Лезо залозки рубанка прямолінійне, кінці небагато заокруглені, для того, щоб при струганні вони не задирали деревину і не залишали на ній подряпин.

Подвійний рубанок застосовують для чистого стругання, застругування торців, зачистки завилькуватих місць. В подвійного рубанка є стружколоматель, і чим ближче кромка стружколомателя до ріжучої частини, тим чистіше стругання.

Укорочений подвійний рубанок служить для зачистки завилькуватих місць і торців, він знімає дуже тонку стружку, тому що має зменшений проліт і збільшений кут присадки.

Фуганком вирівнюють великі поверхні і кромки під клей. Фуганок відрізняється від рубанка розмірами колодки і леза. У фуганку найчастіше подвійне лезо і є ручка. У передню частину колодки фуганку вклеюють невисоку циліндрову вставку, яка називається ударною кнопкою.

Ударами молотка по кнопці вибивають лезо з вічка.

Для застругування торців інколи застосовують торцевий рубанок зі встановленою ріжучою кромкою під гострим кутом до бічної сторони колодки. Якщо торцевого рубанка немає, застругувати торці можна подвійним рубанком, ЛИШЕ тримати його колодку потрібно під гострим кутом до напряму стругання.

Кромку відрізання стружуть тими ж інструментами і в тій же послідовності під лінійку і в кут так, щоб поверхня її вийшла рівною (перевіряють лінійкою) і під прямим кутом до пласти (перевіряють косинцем). Цю кромку позначають олівцем як лицеву.

Після цього олівцем під лінійку проводять риску, що визначає ширину деталі, і стружуть другу кромку в кут і в розмір паралельно першій кромці, аби між ними була невелика відстань. Потім на кромках і торцях деталі прокреслюють риски на відстані 25 мм від поверхні раніше відструганої лицьової пластини і стружуть другі пластини.

При цьому краще спочатку на цій пластині довкруги зістругувати до рисок лише ребра (по пайових ребрах і на торцях), тобто зняти фаски (зріз гострого ребра кромки під кутом 45 градусів), а потім стругати всю пластину. Так роблять для того, щоб уникнути перестругування.

Після стругання деталь з обох кінців торцюють дрібнозубою пилою по косинцю і зачищають торцевим або подвійним рубанком. Косинець для проведення рисок під торцювання прикладають колодкою до лицьової кромки.

Після відторцювання на виструганій деталі розмічають місця прикріплення металевих гачків. Для цього впоперек деталі на середині її довжини по косинцю проводять лінію, а по обидві сторони цієї лінії на відстані 150 мм по косинцю проводять дві інших лінії. На цих трьох лініях на відстані 30 мм від лицьової кромки роблять зарубки, і на кожну поперечну лінію ставлять гачок так, щоб середня вісь пластинки гачка збігалася з цією поперечною лінією, а нижній кінець пластинки збігався із зарубкою.

По отворах в пластинках поставлених гачків шилом намічають місця гнізд для шурупів, гачки знімають і шилом роблять гнізда потрібної величини. На тильній стороні розмічають місця для вушок і шилом роблять гнізда для шурупів, якими будуть прикріплені вушка.

Зробивши гнізда для шурупів, на лицьовій частині довкруги і на всіх рамках деталі прокреслюють риски на відстані 5 мм від ребер лицьової пласти, а потім зістругують ці ребра до рисок подвійним рубанком.

Замість фаски можна зробити заокруглення ребер. Фаски або заокруглення ребер роблять також в лицьових деталей інших столярних виробів.

Вони надають виробу красивого вигляду, а також оберігають ребра від пошкоджень при користуванні.

Оброблену деталь зачищають, шліфують, покривають емаллю або лаком, а коли покриття висохне, привертають шурупами гачки і вушка.

Обробка вбудованих шаф

Обробку вбудованих шаф вибирають залежно від призначення приміщення і загального інтер'єру квартири або будинку. Не рекомендується в обробці вбудованих меблів застосовувати поліроване дерево темних тонів, тому що в цьому випадку великі за площею поверхні шаф візуально зменшать простір приміщень.

Вбудовані шафи різних типів і антресолі призначені для закритого зберігання речей, і їх зовнішня обробка має бути скромною і непомітною. Найпростіше і оптимальне рішення - обклеювання дверей і стін шпалерами або синтетичною плівкою.

Внутрішні дверці вбудованих шаф і антресолей можуть бути забарвлені в білий колір, а також в колір стін або шпалер. Дверці шаф і антресолей можна обклеювати шпалерами, а наличники забарвлювати в колір шпалер. В такому разі стіна не буде розчленована, а шафа залишиться непомітною.

У передній і дитячій лицьові поверхні шаф можна покривати емалями і нітроемалями. Можна також використовувати поєднання текстури дерева світлих тонів і білої нітроемалі.

Найбільш поширені дверці вбудованих шаф у вигляді гладких щитів, але аби додати вбудованим меблям більшу декоративну виразність, можна зробити фільончасті дверці, які по малюнку і масштабу мають бути погоджені з фільонками вхідних дверей.

У спальні як дверці вбудованих шаф можна застосовувати плоскі рамки, затягнуті з внутрішньої сторони щільною тканиною. Різноманітити інтер'єр можна, використовуючи одну і ту ж тканину для драпіровок і оформлення вбудованих шаф.

Вбудовану шафу можна обклеїти шпалерами, що дозволить застосовувати будівельну фанеру, деревноволокнисту плиту і деревину без декоративних поверхонь, і це спростить їх виготовлення.

Важливим декоративним елементом вбудованих шаф є фурнітура - замки, клямки, ручки. Вибирати їх потрібно залежно від загального інтер'єру квартири.



При перепечатке статьи активная ссылка на ALLMEB.com.ua обязательна
Также смотрите статьи:
Як вибрати стінку
Поради з вибору меблів для офісу
Комп'ютерні столи
Комментарии






CopyRight 2007-2009