Протипожежні двері - це, в першу чергу, необхідність для офісних, складських і промислових приміщень, де знаходиться маса легкозаймистих предметів і використовується величезна кількість устаткування, що вимагає електричного живлення. Проте, зараз, установка протипожежних дверей популярна і в житлових приміщеннях. Це пояснюється тим, що люди стали більш усвідомлено відноситися до питання пожежної безпеки. Адже, за статистикою, більшість жертв пожеж пов'язана з тим, що люди не можуть вибратися з приміщення, що горить, із-за дверей, що заклинили або спалахнули. А протипожежні двері не лише не допускають проникнення вогню в сусідні приміщення, але і значно спрощують евакуацію людей (двери каталог).
Почнемо з того, що будь-які протипожежні двері мають бути сертифіковані. Кожні протипожежні двері повинні зберігати вогнестійкість протягом часу вказаного в сертифікаті. Час вогнестійкості протипожежних дверей не беруть із стелі, а встановлюють відповідними приладами в спеціальних лабораторіях, де двері піддають випробуванню в особливих печах. І лише після вдалого випробування видається сертифікат пожежної безпеки і ліцензія на серійне виробництво і продаж протипожежних дверей. Ми говоримо це до того, що зараз існує не мало фірм одноденок, що пропонують протипожежні двері за низькими цінами. Такі двері виготовляються в кустарних умовах, і, зрозуміло, що жодних сертифікатів не мають, а значить і всі завірення продавців про вогнестійкість цих дверей голослівні, і витримати високий температурний режим на випадок пожежі вони можуть лише в теорії. На практиці ж результати подібної економії можуть закінчитися вельми плачевно.
Протипожежні двері і їх особливості Що ж таке протипожежні двері? По суті, протипожежні двері - це ті ж металеві двері, але виготовлені з жароміцних матеріалів і сталі, а також що мають особливу конструкцію. Особливістю будь-якої конструкції протипожежних дверей є те, що вона зводить вірогідність деформації дверного полотна до мінімального рівня. Звичайно, при понад сильних температурних навантаженнях деформації не уникнути, але вона не буде горизонтальною або вертикальною, через що двері можуть заклинити. Протипожежні двері деформуються лише всередину або назовні, тобто або роздуваються міхуром, або вигинаються всередину - подібна деформація не спричиняє за собою перекосу або заклинювання дверей, а значить, двері відкриються в будь-якому разі. (двери противопожарные металлические)
Також протипожежні двері мають спеціальні замки, які зовні відкриваються лише ключем, а зсередини простим натисненням на ручку. І це важлива якість, оскільки значно прискорює процес евакуації людей з приміщення, що горить, коли немає ні часу возитися з ключами, ні адекватного сприйняття того, що відбувається. Екстремальні ситуації завжди супроводяться панікою, коли людина просто біжить, світ за очі і натиском намагається відкрити перші двері, що попалися. Саме тому всі протипожежні двері відкриваються назовні.
З приводу спеціальних замків для протипожежних дверей у покупців часто виникає питання, а чи не впливає подібний замок на рівень зломостійкості дверей. Відповідаємо: Ні! Протипожежні двері не перестають бути металевою і є не менш надійною і зломостійкою. Без ключа протипожежні двері відкриваються лише з внутрішньої сторони!
Протипожежні двері складаються з декількох шарів, як і в будь-яких інших дверях у них є внутрішній і зовнішній шар. Усередині по спеціальних технологіях викладають теплоізоляційні матеріали (звичайно це мінеральна вата, виготовлена з гірських порід), аби двері довше не запалали.
Також внутрішній шар протипожежних дверей доповнюють теплоізоляційними прокладками (тепломостами). Робиться це для того, щоб звести до мінімуму теплопередачу. На практиці це означає, що під час пожежі зовнішня сторона протипожежних дверей нагріється значно менше, ніж внутрішня.
Зовнішній шар протипожежних дверей є сталевим аркушем завтовшки в 2мм, покритий термостійкою фарбою.
По периметру протипожежних дверей викладається стрічка термоущільнювальна. При сильному підвищенні температури під час пожежі ця стрічка піниться, її об'єм різко збільшується і заповнює собою зазори і щілини, перешкоджаючи поширенню язиків полум'я, гарячих газів і чадного диму в сусідні приміщення.
Вибирати протипожежні двері слід, виходячи з часу їх вогнестійкості, яка прописана в сертифікаті. Орієнтуватися необхідно на площу приміщення, яка знаходитиметься за протипожежними дверима. Наприклад, за даними пожежних служб, середня житлова кімната вигоряє за 15-20 хвилин. Офісні приміщення із-за площі, євро-обробки і великої кількості техніки горять довше. Тому немає сенсу купувати протипожежні двері з межею вогнестійкості менше ніж 30 хвилин, не дивлячись на те, що по Госту подібні двері передбачені.
Що стосується установки протипожежних дверей, то займатися цим повинні лише фахівці, бажано тієї фірми, де ви купили двері. В будь-якому разі, навіть якщо Ви вирішите запросити установників з боку, майте на увазі, що протипожежні двері - це серйозні технології, і на їх установку має бути ліцензія!
Ще раз про те, де необхідна установка протипожежних дверей:
У промислових будівлях - всі проходи між складськими приміщеннями, цехами і кімнатами загального користування мають бути розділені протипожежними дверима. У складських приміщеннях У приміщеннях, де велика вірогідність займання устаткування - статистика невблаганна: більшість пожеж відбуваються із-за неполадок в проводці, коротких замиканнях і інших проблем, пов'язаних з електрикою. У житлових будинках, де перші поверхи обладнані під магазини і офіси.
P.S. У ідеалі ж протипожежні двері мають бути встановлені у всіх громадських приміщеннях і місцях великого скупчення людей, щоб не повторювалися страшні картинки блакитного екрану із студентами, що виплигують з вікон, і будинками, що згоріли дотла.
ALLMEB.com.ua - мебель, двери
|