Контакты   Реклама на проекте   Добавить в избранное
мебель в Киеве, мебельный портал ALLMEB.com.ua
Каталог мебели Сантехника Климат, кондиционеры, вентиляция, отопление Напольные покрытия Для кухни
Интерьер Двери Свет, люстры, светильники, выключатели Домашний текстиль Чистая вода, фильтры для воды
Главная Каталог фирм Скидки компаний Новости Статьи Объявления Условия участия
Статьи Домашний текстиль

Разделы (статьи):
  Мебель     Интерьер Дизайн     Сантехника     Двери Замки     Климат Кондиционирование Отопление     Свет     Напольные покрытия     Домашний текстиль     Для кухни Посуда Электроприборы     Чистая вода Фильтры для воды  

статьи

ВИБІР ПОДУШКИ

Що потрібне для того, щоб сон був здоровим? Сьогодні багато говорять про лікувальні властивості ортопедичних матраців, про якість постільної білизни і про користь тих або інших наповнювачів для ковдр і подушок. Дійсно, сучасний ринок пропонує споживачеві такий великий вибір постільного приладдя, що мимоволі починаєш замислюватися про їх грамотний вибір. (купить подушки)

Геть безсоння і хропіння!

Правильно вибрати подушку і ковдру набагато складніше, ніж матрац. Пристрасті тут носять, я б сказала, навіть національний характер. Крім того, у кожної людини свої звички. Та і потреба в теплі теж індивідуальна, що важливо, адже комфорт під час сну приходить саме з відчуттям достатньої теплоти або прохолоди. Одні прагнуть швидше зігрітися, закутавшись в товсту ватяну ковдру, інші сплять під тонким і легким покривалом і відчувають себе відмінно.

Чималу роль грає звичка і при виборі подушки, хоча в цьому випадку краще орієнтуватися на те, як вона підтримує голову і шию, допомагаючи розслабитися всій верхній частині тулуба (у ідеальному варіанті шийний відділ хребта залишається в прямому положенні). Якщо ви спите на дуже тонкій подушці або ж взагалі без неї, то недивно, якщо у вас часто болить шия. А тим, хто хропе, тонкі подушки взагалі протипоказані.

У любителів великих, туго набитих подушок шия під час сну знаходиться в неприродно зігнутому положенні, що може привести до головних болів, безсоння і проблем з хребтом. Краще всього використовувати плоскі подушки з індивідуально підібраною товщиною або контурні ортопедичні - з ущільненням або спеціальним валиком, що забезпечують максимальне розслаблення м'язів шиї і комфортний сон. Зверніть на ці поради особливу увагу, якщо під час сну у вас виникає відчуття незручності.

Легкі, як пушинки

Між собою подушки і ковдри відрізняються, як ви вже зрозуміли, розмірами, формою і зовнішньою тканиною. Але головною відмінністю, поза сумнівом, є наповнювач, який може бути або натуральним, або штучним. До натуральних наповнювачів відносяться пух, перо, шерсть, а останнім часом в цій якості популярні гречане лушпиння і кукурудзяне волокно.

Постільне приладдя з пуховим наповнювачем традиційне для України. В цього матеріалу унікальні теплозахисні властивості: ковдри і подушки з качиного або гусячого пуха створюють найбільш комфортні умови для сну і відпочинку, оскільки природним чином регулюють теплообмін. Пух володіє і іншими привабливими властивостями: високою гігроскопічністю (вбирає і випарює вологу), повітропроникністю (дозволяє тілу дихати), незрівнянною м'якістю, малою вагою і великим об'ємом. Додавання пера в пухову подушку робить її більш пружною і важкою. Вона прекрасно тримає форму і ніколи не зіб'ється в потворний комок. Подушки, наповнені лише пером, дешевше, але менш зручні, чим пухові.

Аби пухнув і перо не літали по вашій спальні, виробники використовують для чохла щільну тканину, не даючи наповнювачеві вибиватися з подушки і в той же час дозволяючи йому «дихати». Ковдри ж, як правило, шиються за особливою технологією: пух розподіляється рівномірно по окремих «кишеньках», таким чином він ізолюється і не збивається, а ковдра виглядає пишною і повітряною.

Купуючи пухоперове постільне приладдя, не забудьте про одне серйозне «але»: погано оброблені пух і перо - розсадник мікробів і грибків. В подушок і ковдр з низькоякісним наповнювачем з часом з'являється вельми специфічний запах, і вони можуть викликати алергічні реакції (тому астматикам і алергікам такі вироби краще не купувати). Якісна продукція проходить відповідну технологію обробки: сортування, багатократне миття, сушку перегрітою парою, знежирення, спеціальну антиалергенну і антистатичну обробку. Ось чому, купуючи дорогі пухові вироби, слід переконатися в наявності необхідних сертифікатів, підтверджуючих чистоту сировини і правильність його обробки. І звичайно ж, тут не варто економити. (Домашний текстиль)

Від самого верблюда

Вважається, що натуральна шерсть - кращий природний матеріал для ліжка, що має ряд переваг перед пухоперовими наповнювачами: пружність, еластичність, міцність, звитість волокна, що сприяє здобуттю рихлої пухнастої пряжі і збільшенню терміну служби виробів. Завдяки високій пружності шерстяні вироби не мнуться і довго зберігають красивий зовнішній вигляд. Шерсть робить сприятливий вплив на організм, стимулюючи кровообіг, благотворно впливаючи на шкіру і м'язові тканини (говорять навіть, що шерсть може зняти зубний біль). Їй немає рівних по багатьом властивостям, таким як гігроскопічність, теплоізоляція, повітропроникність.

Шерсть слабо електризується і не утримує частки пилу. Під шерстяною ковдрою створюється мікроклімат, що дозволяє шкірі людини «дихати» і забезпечуючий комфортний сон у будь-яку пору року. В той же час коефіцієнт теплопровідності в шерсті нижчий, ніж в багатьох текстильних волокон. Саме тому шерстяне ліжко - найтепліше. Шерстяні вироби рекомендуються людям, страждаючим радикулітом, ревматизмом, остеохондрозом, ортопедичними захворюваннями, алергією, астматичними (бронхіальними) захворюваннями і порушеннями кровообігу. Для порівняння - людям, страждаючим радикулітом, протипоказано спати на пуховому ліжку.

Є декілька видів шерсті. Найкоштовнішою вважається мериносова - від кращих вівць-мериносів Австралії і Нової Зеландії - в ній міститься велика кількість ланоліну (тваринного воску), який володіє антисептичним, розсмоктуючим і протизапальним ефектами. Кашмірська шерсть (правильніше сказати - кашмірський пух, оскільки кашмірських кіз не стрижать, а вибирають пух під час зміни волосяного покриву) - ніжний, благородний, якісний і тому мало не найдорожчий натуральний матеріал. Шерсть лам, що мешкають в суворих кліматичних умовах, теж вважається однією з найкращих - вона м'яка, тонка і незвичайно тепла. І нарешті, верблюжа шерсть, з точки зору медицини, - найкорисніша зі всіх видів шерсті. На 85% вона складається з пуха, тому вироби з неї дивно легкі, крім того, це єдиний вид шерсті, який не електризується і навіть знімає статичний заряд.

Зручність, в натурі

В Україні відвіку існує традиція спати на ватяних матрацах і вкриватися ватяними ковдрами. Це і зрозуміло: вата (100%-а бавовна) - екологічно чиста сировина, що не викликає алергічних реакцій, легко проникна повітря і зберігаюче тепло. Бавовняна ковдра не має запаху і не є «розплідником» для мікроорганізмів. Вона прекрасно тримає тепло, вбирає вологу і випари людського тіла, володіє одночасно такими властивостями як пишнота, пружність і довговічність. Ідеально личить для дітей, про здоровий сон яких ми завжди так піклуємося!

Єдиним у своєму роді наповнювачем є лушпиння гречки - порівняно новий і такий, що вже завоював величезну популярність матеріал. Лушпиння проходит спеціальний процес трикратного очищення і обробки, при цьому лікувально-оздоровчі властивості лушпиння максимально зберігаються. Забезпечуючи м'який точковий масаж, подушка з лушпиння здатна приймати контури шиї і голови, тому її вважають ортопедичною. Крім того, енергія гречаного лушпиння благотворно впливає на організм: наводить до активізації енергетичних каналів, підтримує активність м'язів, стабілізує роботу опорно-рухової системи, нервової, кровоносної і лімфатичної систем. Продавці попереджають: спочатку подушка з таким незвичайним наповнювачем може здатися незвичною, і, можливо, знадобиться декілька днів для повної адаптації.

Ортопедичним можна назвати ще однин тип подушок - з натурального латексу. Як правило, вони мають яскраво виражені канавки - для комфортнішого положення голови під час сну. Володіючи м'якістю, така подушка незвичайно функціональна і зручна в експлуатації. Як і латексні матраци, подушки можуть мати різні зони жорсткості. Цікавою і приємною новинкою, представленою на Міланському меблевому салоні, стала подушка з наповненням з кукурудзяного волокна. Кукурудзяне волокно гіпоалергенне; подушки з цим наповнювачем по м'якості ідентичні пуховим, але відрізняються від них набагато нижчою ціною.

Натуральний сон на штучній подушці

Штучні наповнювачі - найпоширеніший матеріал для подушок і ковдр. У різних фірм-виробників він носить різні назви: Comforel, Hollofil, Qualitex, холлофайбер, файбертек, дакрон і так далі, але є, по суті, одне і те ж - синтетичні волокна (100%-й поліестер), скручені спіраллю і оброблені силіконом, з порожнинами усередині. Переплітаючись між собою, волокна утворюють пружну пружинисту структуру. Це незвичайна властивість дозволяє волокну швидко відновлювати форму після деформації і зберігати її в первинному вигляді протягом всього терміну експлуатації. Поліестер скріплюється в полотні декількома способами, залежно від використання, і може бути термообробленим, голкопробивним, просоченим спеціальною емульсією із застосуванням аеродинамічної розкладки.

Синтетичний наповнювач вдало поєднує теплозахисні і вентилюючі властивості. Надійно зберігаючи тепло, він дозволяє безперешкодно випаровуватися зайвій волозі. Еластична стискуюча структура волокна, м'яка і «дихаюча», не «упарює» при тривалому використанні. Цей матеріал не звалюється і не приминається, легко піддається чищенню. Якісні вироби є екологічно чистими, не викликають алергії, не мають запаху і не затримують пил, стійкі до вологи, володіють масажуючим ефектом. У них не заводиться пиловий кліщ, міль і інші комахи.

Найвідоміший синтетичний матеріал - синтепон (рихлий ватоподібний матеріал). В даний час використовується його вдосконалений варіант - термоскріплений синтепон, що володіє високими фізико-механічними показниками: він прекрасно зберігає форму і легко відновлюється при будь-якій деформації або пранні, вологостійкий, не вбирає запахи, довговічний. Ковдри і подушки з цього матеріалу дуже легкі і практичні.

Імпортні наповнювачі з мудрованими назвами відрізняються від синтепона особливою м'якістю і шовковистістю, забезпечують максимально зручне положення голови під час сну. Так, наприклад, подушки з наповнювачем Rolofill (у вигляді маленьких синтетичних кульок) дозволяють регулювати їх жорсткість: наповнювача можна дістати з подушки і розмістити заново, відрегулювавши жорсткість і висоту подушки.

Синтетичний аналог пуха, який інколи називають «натуральною синтетикою», розробили фахівці компанії Espera, назвавши його «Еспера-фосс». На відміну від пуха, фосс не викликає алергічних реакцій і зберігає свою форму навіть після багаточисельних прань. Подушки легко проминаются, «підстроюючись» під контури тіла, а потім швидко відновлюють вихідну форму.

Проте, не дивлячись на заявлені виробником високі споживчі властивості, до цих пір неясно, чи веде використання синтетичних ковдр до погіршення стану страждаючих від астми...

Подорож по смаках

При тривалих подорожах в автобусі, поїзді, легковій машині або літаку не завжди удається виспатися. Тому для забезпечення комфортного сну в положенні сидячи існують спеціальні подушки у вигляді рогаликів або бумерангів (кому як подобається), які підтримують голову у вертикальному положенні. Такі подушки виготовляються, як правило, з щільних матеріалів, а також можуть бути надувними, що істотно економить місце в багажі. Не варто забувати і про подушки для вагітних. Принцип «дії» у них той же, що і в подушок для подорожей, але вони більше по розмірах і підкладаються не під шию, а під поперековий відділ хребта. Подушки для тіла дозволяють відпочити всім м'язам і з успіхом можуть замінити вам крісло.

Вибираючи подушку, зверніть увагу також на якість зовнішньої тканини (покриття). Зазвичай використовують різні бавовняні тканини підвищеної щільності (особливо це важливо для натуральних наповнювачів), наприклад, тик, сатин, батист, а також сумішеві тканини з вмістом бавовни. Основна вимога до покриття ковдри або подушки - воно має бути достатнє міцним і щільним, а також повітропроникним.

З врахуванням вищевикладеного слід вибирати подушки і ковдри з екологічно безпечними натуральними або природними наповнювачами, в яких не заводяться пилові кліщі і пухоїди: гречане лушпиння, натуральний латекс, штучні наповнювачі волокнистого або кулькового типа. 

ALLMEB - мебель, текстиль



При перепечатке статьи активная ссылка на ALLMEB.com.ua обязательна








CopyRight 2007-2024
Создание www.WEB2B.com.ua