Контакты   Реклама на проекте   Добавить в избранное
мебель в Киеве, мебельный портал ALLMEB.com.ua
Каталог мебели Сантехника Климат, кондиционеры, вентиляция, отопление Напольные покрытия Для кухни
Интерьер Двери Свет, люстры, светильники, выключатели Домашний текстиль Чистая вода, фильтры для воды
Главная Каталог фирм Скидки компаний Новости Статьи Объявления Условия участия
Статьи Мебель

Разделы (статьи):
  Мебель     Интерьер Дизайн     Сантехника     Двери Замки     Климат Кондиционирование Отопление     Свет     Напольные покрытия     Домашний текстиль     Для кухни Посуда Электроприборы     Чистая вода Фильтры для воды  

статьи

КОМП'ЮТЕРНИЙ СТІЛ

Комп'ютер міцно увійшов до нашого життя. Навчання, робота і розваги сьогодні так чи інакше пов'язані з цифровими технологіями. Написання рефератів, підготовка документів, комп'ютерні ігри, перегляд фільмів і обробка фотографій - все це вимагає не лише досконалої техніки, але і грамотної організації робочого місця.

Багатьом з нас доводиться працювати не лише в офісі, але і удома. Я сама зіткнулася з цим і із сумом вимушена констатувати, що погано організоване робоче місце впливає не лише на настрій, але і на працездатність. Висота комп'ютерного столу, наявність зручних поличок для периферійних пристроїв і клавіатури, місця для роботи з паперами, комфортність крісла і можливість регулювання положення спинки, освітлення і багато що інше має дуже велике значення. Крім того, досить багато часу проводять за комп'ютером діти, а про їх зручність і здоров'я варто задуматися особливо. Що ж, давайте розглянемо, які меблі і аксесуари вибрати для свого «домашнього офісу» (мебель компьютерные столы).

Від письмового до комп'ютерного

Кращий варіант розміщення комп'ютера і супутньої оргтехніки - звичайно, комп'ютерний стіл. Чим він відрізняється від простого письмового? - запитаєте ви. Перш за все, висувною полицею для клавіатури і миші, що дозволяє не лише заощадити місце на столі, але і прийняти правильну позу під час роботи. Друга принципова відмінність комп'ютерного столу від звичайної - наявність відсіку або полиці для системного блоку, відділень для іншої оргтехніки (принтера, сканера), дисків і дискет. На самому столі може також розташовуватися система полиць для необхідних речей і полку для монітора. Сьогодні виробники виділяють два підходи до проектування комп'ютерних меблів.

Згідно першому, комп'ютерним вважається стіл, призначений лише для розміщення компонентів комп'ютера. Людина, що сидить за таким столом, працює виключно з «машиною». Для паперів просто не залишається місця. Одним це здасться перевагою - подібні столи компактні і мобільні, іншим - недоліком. Тому сповна виправданий і другий підхід - комп'ютерний стіл має бути чималим, аби і комп'ютер розмістився, і для робочих матеріалів, книг і документів залишилося місце. За такими столами можна поєднати «комп'ютерну» роботу з «паперовою». Особливо це важливо для школярів. Що ж до бізнесменів, то зараз випускаються багатофункціональні робочі станції і цілі домашні кабінети, де можна зручно влаштувати і комп'ютер, і дискети, і книги, і ще залишиться місце для чашки кави.

Основи ергономіки

Якщо ви прийшли до виводу, що вам потрібний комп'ютерний стіл, перш за все, визначтеся з декількома моментами - де ви поставите комп'ютер, які його габарити, чи потрібно буде його переміщати, яка ще оргтехніка знадобиться вам в роботі, скільки часу ви збираєтеся проводити за комп'ютером і де пройдуть дроти? І, звичайно, бажано вибрати колір майбутнього столу, аби він поєднувався з останніми меблями і вписувався в інтер'єр кімнати.

Комп'ютерний стіл зазвичай розташовується уздовж стіни або в кутку. Залежно від цього вибирається форма столу. Існує декілька варіантів. По-перше, традиційні прямокутні вироби. Вони забезпечуються полицями для книг і периферійних пристроїв, підставками під системний блок, ящиками. Якщо дозволяє простір кімнати, можна придбати додатковий приставний столик, що кріпиться справа або зліва до основного. «Приставки» бувають з однією або двома ніжками - не треба пояснювати, які стійкіші. Цікава розробка - столи, що розкладаються. Відкрив дверці шафи, висунув стіл, полицю для клавіатури і перед вами - повноцінні комп'ютерні меблі. Можна приступати до роботи.

Кутові столи поширені куди менше звичайних прямокутних. А тим часом вони дуже зручні, оскільки мають велику площу для розміщення компонентів комп'ютера і канцелярського приладдя, використовуючи простір, який у випадку із звичайним столом залишається незадіяним.

Попадаються і круглі комп'ютерні столи - варіант самий, мабуть, незвичайний і, на мій погляд, незручний. Можливо, шанувальники фэн-шуй спробують мене переконати, але з тим, що в малогабаритних приміщеннях круглим столам не місце, сперечатися важко... Проте не варто плутати круглий стіл і стіл із закругленими кутами. Відмова від гострих кутів - модна тенденція останнім часом, що втілюється в моделях складної обтічної форми з напівкруглим вирізом (компьютерные столы в Киеве).

Матеріали

У виробництві комп'ютерних столів використовуються дерево, ДСП і їх аналоги, скло, метал і пластик. З практичної точки зору максимальне значення має стільниця і, отже, матеріал, з якого вона зроблена. Найпоширеніші - ДСП, МДФ і інші види деревних плит. Зазвичай вони мають покриття з полімерів, ламінату або меламіну, що додає основі водовідштовхувальні властивості і що підвищує її практичність. Інколи стільниці виготовляють з цілісної ламінованої плити.

Наприклад, сінгапурська фірма Sitoca випускає все - від невеликих комп'ютерних столів до багатофункціональних робочих станцій. Її вироби з виключно міцним покриттям з гранульованого меламіну подряпати просто неможливо. Хоч сигарети туши - сліду не залишається! Деякі, правда, вважають, що в квартирі подібні меблі виглядають декілька «по-робочому» і личить швидше для офісу. Абсолютно іншого класу продукцію випускає фінська компанія Niemi: меблі з масиву берези, бездоганна за якістю, дизайну і стилю, створює в будинку атмосферу затишку і комфорту. Але і коштує вона, звичайно, відповідно... Що ж до вітчизняних фабрик, то вони вважають за краще ДСП. Недорого і на вигляд сповна прийнятно.

Це повинен знати кожен

Робота з комп'ютером зв'язана з серйозними навантаженнями на хребет, кисті рук і особливо очі. І ніж більше часу ми проводимо в монітора, тим більше вірогідність зіпсувати зір або заробити викривлення хребта. Тому, купуючи комп'ютерні меблі, слід врахувати деякі моменти, щоб понизити навантаження на організм.

Почнемо з монітора. Перш за все, погляд людини, що сидить за комп'ютером, має бути направлений зверху вниз, тому доцільно встановити монітор безпосередньо на стільниці, без додаткових полиць. Зараз є нові варіанти столів, де монітор розташовується на окремій полиці, що приймає будь-який кут нахилу, а також зовсім «екзотичні» моделі, в яких монітор кріпиться внизу під скляною поверхнею столу.

В будь-якому разі, відстань, що рекомендується, від очей до екрану - від 40 до 60 см, залежно від розміру дисплея і особливостей зору. Плюс до всього, стіл треба розташовувати так, щоб сонячне світло з вікна не падало на екран. А джерело світла не повинне знаходитися за монітором і світити в очі. Для освітлення краще всього підійде лампа на рухливому кронштейні з вимикачем на корпусі, а не на шнурі (це теж важливо).

Особливо поговоримо про габарити і конструкцію столу. Відстань від підлоги до стільниці має бути від 68 до 76 см. Крім того, пригадайте: чи любите ви сидіти, витягнувши ноги, або навпаки - і зрозумієте, чи потрібна нижня полиця. До речі, часто полиця або кронштейн для системного блоку кріпиться не до внутрішньої сторони столу, а до зовнішньої, що дозволяє у будь-який момент витягнути ноги і розслабитися (мебель столы).

Чи відчували ви коли-небудь після довгої роботи або гри на комп'ютері біль в суглобах або плечах? Це теж результат неправильного розташування елементів столу, зокрема, клавіатури. Тому добре б вибрати стіл з регульованою по висоті підставкою викочування, аби руки не були зігнуті в незручному положенні. Але такі столи рідкі і дороги, тому просто «приміряйте» свій зріст до пропонованої підставки і знайдіть стіл, за яким лікті будуть зігнуті приблизно під прямим кутом, а кисті залишаться випрямленими. Особливу увагу зверніть на механізм висунення підставки. Якщо її заклинює або вона «гуляє» по сторонах, про комфорт говорити не доводиться.

Як сидиться?

Для комфортної і, відповідно, плідної роботи за комп'ютером важливо забезпечити не лише хороший стіл, але і зручне сидяче місце. Звичайний стілець з вітальні або їдальні підійде для цих цілей лише в тому випадку, якщо вам на нім дійсно зручно. М'яке крісло і зовсім не годиться. Хороше комп'ютерне крісло не утрудняє руху, найважливіша його характеристика - максимальна рухливість. Сучасні моделі крісел і стільців дозволяють регулювати висоту сидіння і спинки, кут відхилення спинки, глибину сидіння. Крім того, крісла, як правило, комплектуються колесами, що дає можливість обертатися на 360 градусів.

У деяких моделях регулюються по висоті і ширині підлокітники. Це дозволяє зменшити втому в області плечей і шийних хребців. Спеціальні потовщення спинки і сидіння сприяють рівномірному розподілу тиску крісла на тіло. А потовщений вигин переднього краю сидіння допомагає усунути небажаний тиск під колінами і полегшити таким чином кровообіг в ногах. Упор спинки регулюється залежно від ваги користувача.

У різних моделях може фіксуватися будь-яке положення крісла або лише деякі. Окремий клас - крісла керівника. Разом з вищепереліченими «наворотами», вони володіють розгалуженою бічною підтримкою спини і зручними глибокими сидіннями. Виготовляються вони з коштовних порід дерева, а для оббивки використовується натуральна бичача шкіра.

У стилі диско

У всіх власників комп'ютерів є пристойна колекція дисків. Програми, ігри, музичні записи зберігаються на звичайних полицях або взагалі розкидані по столах і шафах. Аби відшукати потрібний CD, інший раз потрібно докласти немало зусиль. Набагато зручніше мати всі диски під рукою, особливо коли вони акуратно розташовуються на спеціальній підставці. Зустрічаються напівкруглі, квадратні, вбудовані, підлогові, такі, що крутяться підставки для CD... Вибір залежить в першу чергу від ціни і місця, куди ви збираєтеся помістити підставку - на стіл або поряд з ним. 

Асортимент комп'ютерних аксесуарів досить обширний і включає не лише стелажі і полиці для дисків. Наприклад, є спеціальні килимки, що дозволяють спокійно пересуватися на мобільному комп'ютерному кріслі по килимовому покриттю. А аби не подряпати коліщатками дорогий паркет або лінолеум, є такий килимок і для твердої підлоги. Завдяки прозорості, такий аксесуар не зіпсує інтер'єр кімнати.

Як відомо, при тривалій роботі ноги в незручному положенні затікають. Якщо ця проблема знайома вам не з чуток, купіть спеціальну підставку для ніг. Масажна поверхня, регульована по висоті і нахилу, швидко зніме втому.

Є спеціальні пристосування і для системного блоку. Всі сучасні процесори потребують активної вентиляції. Зазвичай системний блок втягує зовнішнє повітря через щілини, розташовані внизу на передній панелі, а випускає його через отвір в блоці живлення в задній частині корпусу. Тому, по-перше, він повинен стояти не на підлозі, де є ризик набрати пил, а по-друге, не впритул до стінки. Цим вимогам сповна відповідає спеціальна поличка усередині комп'ютерного столу. Також використовуються кронштейни, зміцнюючі системний блок на металевому каркасі, або невеликі автономні підставки на коліщатках, що регулюються під розмір системного блоку.

Скільки коштує зручність і здоров'я?

І нарешті, питання, яке хвилює всіх: у скільки все це обійдеться? Звичайний комп'ютерний стіл на коліщатках і на металевому каркасі коштує в середньому близько $150. Можна, звичайно, підібрати виріб і за $85-100 і докупати до нього різні приставки, але тоді підсумкова ціна виявиться мало не вище середньої. Хороший же стіл з полицями для клавіатури, принтера і іншими аксесуарами, а також змінним рівнем висоти обійдеться більш ніж в $250. А тим, хто має намір придбати дизайнерський продукт зі всіма «прибамбасами», доведеться розщедритися доларів на 500. Що стосується крісел, то «ширвжиток» коштує $20-30, але якість залишає бажати кращого: механізми швидко виходять з ладу, коліщатка відвалюються. Більш-менш прийнятний продукт обійдеться в $70-80, а дійсно хороший - від $140.

Втім, чи варто економити? Комп'ютер назавжди увійшов до нашого життя і разом з ним - комп'ютерні меблі, які, до речі, варто придбати відразу після покупки самого комп'ютера. Сучасні комп'ютерні столи займають мінімум місця і вміщають всі необхідні для роботи речі. Потрібно лише вибрати відповідну модель. Якісні матеріали, цікаві колірні рішення прикрасять будь-який інтер'єр, а ергономічне виконання зробить вашу роботу легкою і зручною. Загалом, купуйте і не пошкодуєте.

ALLMEB - выбор мебели



При перепечатке статьи активная ссылка на ALLMEB.com.ua обязательна
Также смотрите статьи:
СУЧАСНІ КУХНІ - ЯКІ ВОНИ?
Культ кухонного простору з'явився не водночас і не вчора. Інтерес до цієї суто функціональної території будинку зростав пропорційно швидкості технічного прогресу і останнім часом, встигаючи за скаженим темпом впровадження високотехнологічних інновацій ...
Купити м’які меблі через Інтернет – нонсенс!?
Раніше це твердження було майже незаперечним. Однак часи змінюються. І тепер поряд з вищевказаним висловом легко можна поставити знак питання.Не відходячи далеко від суті питання, заходимо в Інтернет и набираємо пошуковий запит: інтернет-магазин ...
Детская мебель – разные стили и желания!
Мебель для детских комнат имеет некоторые особенности. Они заключаются в том, что на первый план при производстве и покупке такой мебели ставится, как правило, функциональность и удобство использования. Такие известные итальянские фабрики как Forni mobili, ...








CopyRight 2007-2024
Создание www.WEB2B.com.ua