З міжкімнатних дверей в будинку починається індивідуальна територія, яка дозволяє займатися чим завгодно і при цьому не заважати іншим його мешканцям. Окрім розмежування житлової площі на окремі зони міжкімнатні двері захищають певний простір від несанкціонованого до нього доступу. А вхідні міжкімнатні двері захищають від доступу в будинок непрошених гостей і є кордоном приватної території (двери продажа).
У виборі варіантів конструкцій, дизайну, матеріалів для виготовлення міжкімнатних дверей, їх кількості і розташування в будинку головну роль грає думка господаря будинку.
А ми постараємося допомогти вам зрозуміти, на основі яких критеріїв краще всього вибирати міжкімнатні двері, яким матеріалам віддавати перевагу і на які складові міжкімнатних дверей варто звертати увагу при їх покупці. Є декілька варіантів класифікацій міжкімнатних дверей. Перша з них - це класифікація на основі місця розташування: - Зовнішні (вхідні і балконні) міжкімнатні двері - Внутрішні міжкімнатні двері - Шафові двері.
По варіантах відкриття міжкімнатних дверей виділяють розпашні двері, розсувні двері, двері, що обертаються і складчасті.
Якщо розглядати класифікацію міжкімнатних дверей на основі їх конструкції, то важливо відмітити, що міжкімнатні двері складаються з дверного полотна, яке фіксується до дверних коробок. Так от по кількості полотен міжкімнатні двері діляться на однопільні, двопільні і полуторні.
Що стосується матеріалів і дизайну міжкімнатних дверей - тут величезна кількість варіантів. Найбільш популярним матеріалом, який часто використовують при виготовленні міжкімнатних дверей, є скло. Ось на основі присутності або відсутності цього матеріалу в конструкції міжкімнатних дверей, двері розділяють на глухі і засклені.
Як правило, балконні міжкімнатні двері завжди засклені у поєднанні з вікнами балкона. Усередині також можуть бути використані засклені міжкімнатні двері, наприклад на кухні, проходах або коридорах. Такі двері пропускають світло, виглядають легшими і не захаращують простір.
Що стосується розмірів міжкімнатних дверей (межкомнатные двери каталог), то виготовляють міжкімнатні двері згідно державним стандартам. Ці параметри і розміри були створені спеціально для виготовлення дверей і їх комфортної подальшої експлуатації. Виготовлені по стандартних розмірах двері відрізняються хорошою пропускною спроможністю і дозволяють без зусиль переміщати меблі і інше устаткування по квартирі.
Але розмірів дверей, навіть згідно стандартам, існує не один варіант. Наприклад, для внутрішніх міжкімнатних дверей стандартом є висота 2000 або 2300 мм. Параметрів ширини міжкімнатних дверей, які відповідають стандарту, набагато більше: від 600 до 1000 мм для однопільних дверей і 1200, 1400 або 1800 мм для двопільних міжкімнатних дверей.
Свої стандарти розмірів існують і для спеціальних міжкімнатних дверей, таких як підвальні або шафові двері. Вони виготовляються заввишки 1200 або 1800 мм.
І тепер перейдемо до матеріалів, з яких сьогодні виготовляють міжкімнатні двері. Це, в основному, дерево, скло, пластмаса і метал. Разом зі всіма цими матеріалами проводять і комбіновані двері. Їх виготовляють з дерева, ДСП, ДВП, пластика з елементами скла. Такі двері можуть мати підвищені захисні властивості, оскільки скляні елементи можуть бути виконані з куленепробивного або протиударного скла.
Сучасні технології виробництва міжкімнатних дверей і різновиду конструкцій дозволяють виготовляти наступні види дверей: Фільончасті міжкімнатні двері складаються з обв'язування, що проходить по всьому периметру дверей, проміжної частини або декількох частин і фільонок, які розташовані в пазах обв'язувань і проміжних частин.
Щитові міжкімнатні двері мають вигляд суцільних або порожнистих щитів з гладкою поверхнею. Товщина таких дверей складає 30 - 40 мм. Варіанти облицювання щитів міжкімнатних дверей існує величезна безліч. Це і пластик, і тверді деревно-волокнисті плити, і шпон, і фанера. Матеріал для виробництва суцільних щитових дверей виготовляють з плит ДСП. А порожнисті щитові міжкімнатні двері виготовляють на основі каркаса з рейок, порожні місця якого заповнюються сотопластами або іншим матеріалом. Після чого двері обшиваються зовні. При виготовленні і розробці дизайну порожнистих щитових міжкімнатних дверей є, де розгулятися фантазії і в результаті саме цей тип дверей виграє по багатьом параметрам: вони доступні за ціною і відрізняються великим вибором варіантів дизайну. Мають презентабельний вигляд, легкі і ні в чому не поступаються іншим, дорожчим міжкімнатним дверям.
Міжкімнатні двері з елементами скла виготовляють із загартованого скла (сталініта), яке поміщають в сталеві або алюмінієві обв'язування. Найчастіше такі міжкімнатні двері встановлюють в проходах, коридорах. Для вхідних засклених міжкімнатних дверей частенько використовують удароміцне скло.
Не менший попит мають і міжкімнатні двері з металу. Як правило, їх найчастіше встановлюють там, де цього вимагає техніка безпеки, адже металеві міжкімнатні двері володіють підвищеними захисними властивостями (вогнезахисними, куленепробивними і тому подібне).
Міжкімнатні двері з масиву дерева користуються великою популярністю в населення. Це найбільш стара і відома всім технологія виробництва міжкімнатних дверей - фільончасті міжкімнатні двері з масиву дерева, що виготовляються на клею і без клею. Причому сам матеріал - масив дерева дозволяє продовжити термін служби дверей.
Виготовляють також і міжкімнатні двері спеціального призначення. Їх властивостями можуть бути захист від проникнення пожежі, води, збереження тепла, поліпшення звукоізоляції і захист від куль.
Ми сподіваємося, що розглянуті нами класифікації міжкімнатних дверей, особливості їх конструкцій, розмірів і матеріалів, з яких сьогодні виготовляють міжкімнатні двері допоможуть вам вибрати для себе найбільш відповідний варіант міжкімнатних дверей, виходячи з її характеристик. Але не забувайте про те, що міжкімнатні двері також є елементом інтер'єру, тому, окрім міцності, надійності і стійкості при покупці міжкімнатних дверей також важливий вибір гідного і відповідного під ваш інтер'єр дизайну.
ALLMEB.com.ua мебель в Киеве Украине, интерьер, двери
|