Главная Контакты
Каталог мебели Сантехника Климат, кондиционеры, вентиляция, отопление Напольные покрытия Для кухни
Интерьер Двери Свет, люстры, светильники, выключатели Домашний текстиль Чистая вода, фильтры для воды
Главная Продавцы Скидки Новости Статьи Условия участия Реклама на проекте Контакты Объявления

Статьи Мебель

Разделы (статьи):
  Мебель     Интерьер Дизайн     Сантехника     Двери Замки     Климат Кондиционирование Отопление     Свет     Напольные покрытия     Домашний текстиль     Для кухни Посуда Электроприборы     Чистая вода Фильтры для воды  

статьи

Шафи-купе для передпокою, вбиральні, вітальні і інших кімнат

Важко уявити собі квартиру, де зовсім не було б шаф. Навіть якщо інтер'єр витриманий в модному нині стилі японського мінімалізму, вбудовані шафи неодмінно будуть використані. А інакше куди дівати все необхідне барахло? Вбудовані шафи у нас повелося називати шафами-купе, хоча далеко не завжди їх дверці відкриваються за типом вагонних кімнат.

Є два типи вбудованих шаф: шафи, вбудовані в нішу, і пристінні шафи, зібрані в єдиний комплекс. Ергономічна різниця між ними в тому, що пристінна виступає в простір кімнати, частково "поглинаючи" його, а що знаходиться в ніші не вимагає додаткової площі. Але у разі потреби перестановки або зміни інших параметрів приміщення з пристінною шафою упоратися простіше: вона мобільніша. Ще один плюс модульних пристінних конструкцій - можливість безшовних з'єднань поверхонь при монтажі.  

Для кожного предмету меблювання в просторі квартири необхідно знайти саме те місце, куди він впишеться ідеально. 

Передпокій

Часто прихожа, на жаль, перетворюється на "розвал" одягу, взуття, сумок і речей. Вбудовані меблі дозволяють не лише створити ідеальний порядок, де все буде на своїх місцях і під рукою, але і перетворити це приміщення на затишний хол. Зазвичай для цього використовуються консоль (відкрита шафа з вішалкою) і туалетний столик, а також поличка з дзеркалом. Але краще всього віддати перевагу вбудованій шафі з антресоллю, яка може бути поєднана з дзеркалом, полицею для взуття і відкритою вішалкою. 

Практика показує, що шафі-купе в передпокої дуже йдуть дзеркальні двері. Можна замовити одні такі двері. Але якщо у вас велика дружна сім'я і ви часто збираєтеся абикуди разом, краще зробити весь фасад шафи дзеркальним, аби, поправляючи галстук і причепурюючись, не штовхатися. 

Усередині - мінімум ящиків, декілька полиць для сумок, парасольок, інструментів, шапок і рукавичок, високі отвори для одягу, що висить на плічках, внизу секції для взуття і пилососа. Фахівці рекомендують не зберігати шуби разом з ветровками. Варто передбачити, як мінімум, два вертикальні об'єми: у одному висітиме сезонний одяг, в іншому - чекаюча відповідної погоди.

У передпокої, як правило, немає вікон, і сюди не потрапляє природне світло. Тому не зайвим буде замовити для шафи козирок з вмонтованими галогенними лампочками (що в середньому він обійдеться в $ 50-60). Згодиться також внутрішнє освітлення шафи, яке включатиметься або автоматично, при відкритті дверець, або кнопочкою. 

Вітальня

Навряд чи тут потрібно встановлювати шафу-купе, тим більше з дзеркальними дверима. Швидше актуальні стелажі з прозорими і напівпрозорими стеклами, які дозволяють бачити красивий посуд, вази і книги. Можна замовити скляні двері, декоровані піскоструминним гравіюванням або вітражними накладками, виконаними в техніці фьюзинга. А до скляних полиць провести підсвічування, аби підкреслити їх торці. 

У продажу є стелажі з вертикальними розсувними дверима. Варто потягнути одні такі двері вниз, як друга автоматично від'їде в протилежному напрямі і вашому погляду відкриється ніша, наприклад, зі встановленою в ній технікою.  

Кухня

- одне з найважливіших приміщень в будь-якому будинку. Тут першу скрипку грають модульні пристінні шафи, але зустрічаються і вбудовані в ніші - в їх нижню частину забирається побутова техніка (наприклад, пральна і посудомийна машини). Таким чином все, що необхідне для господарської роботи, знаходиться на відстані витягнутої руки. При цьому поверхні плавно перетікають одна в іншу без видимих швів, оскільки будь-який зайвий шов на кухні - це потенційний розсадник бактерій. Та і естетика кухонного простору не буде бездоганною, якщо з'єднання меблевих модулів виявляться грубими і неякісними. 

Спальня

Підбирати для цього приміщення меблі (у тому числі і вбудовану) завжди особливо приємно. Зрозуміло, тут перш за все необхідні зручне ліжко і... індивідуальний антураж, залежно від віку, підлоги і смаків господаря. А значить, можливі будь-які конфігурації вбудованих і пристінних шаф. У сучасних інтер'єрах досить часто використовується аскетичний варіант комбінації двох-трьох стелажів зі вбудованим ліжком або диваном. 

Тут добре виглядатимуть шафа-купе, допустимий, з дзеркальними дверцями, що "заглиблюють" простір або шафу-купе з фасадами з сатинованого скла, дзеркала, ротанга, а також обклеєні шпалерами або фотошпалерами. Нюанс: матове скло, як правило, дає можливість вгадувати, що і в якому вигляді знаходиться усередині. Це зобов'язало завжди дотримувати в шафі порядок.

На плічках зазвичай зберігається легкий короткий одяг - костюми, брюки, спідниці, сорочки, блузи. Тому штанги, на які вішатимуть плічки, добре розташувати в два яруси. А верхній ярус при необхідності оснастити спеціальним ліфтом-пантографом, смикаючи ручку якого можна опустити штангу вниз, зняти з неї необхідну річ, після чого знов підняти штангу. Такий пристрій зробить вашу шафу на $ 50-150 дорожче. Можна придбати електричний пантограф, такі теж бувають: аби штанга опустилася, людині потрібно лише натискувати на кнопку. Або - значно економічніший і не менш ефективніший варіант - відмовитися від пантографа і купити телескопічну штангу (коштує біля $ 30), яка є двосекційною трубкою, що розсується, з крюком на кінці. Таке пристосування дозволяє знімати одяг, що висить на плічках, з великої висоти. 

Ще в шафі потрібно передбачити близько десяти ящиків і більше полиць. Будуть доречні різні сітчасті елементи для зберігання одягу і інших речей. Можуть згодитися секції для туфель, для праски і прасувальної дошки.

Дитяча

Для дитячої, яка часто поєднує в собі функцій спальні і ігрової кімнати, підійдуть модульні вбудовані меблі, здатні "зростати" разом з дитям, - стелажі, які можна з часом надбудувати, висувне ліжко з декількох секцій і тому подібне 

Для обробки дверних панелей шафи тут підійдуть кольоровий пластик, ДСП різних кольорів. Шафу-купе можна зробити комбінованою: за непрозорими розсувними дверима зберігатиметься одяг (на плічках і на полицях), за розпашними прозорими - книги і іграшки. Якщо у вас двоє дітей, то шафа щоб уникнути зайвих сварок краще розділити на два рівні сектори. Виробляються моделі з ліжком, що відкидається, оснащеним доводчиком (варіант, звичайно, не для найменших).  

Кабінет, бібліотека

Кажучи про різні способи поєднання ергономіки і естетики при використанні вбудованих меблів, не можна обійти увагою кабінети і бібліотеки, де в шаф-купе, особливі "стосунки" з плануванням кімнати. Завдяки системі ковзання, оснащеній амортизаційним механізмами, двері шаф плавно зрушуються убік від легкого дотику і переміщаються практично безшумно. Дуже зручні полиці, що обертаються, - залежно від ситуації їх можна висувати або ховати в стінній панелі. Вони личать для розміщення книг і робочих матеріалів. І для кабінету, і для бібліотеки підійде шафа-стелаж з секретером - висувною поверхнею письмового столу. 

Для цих приміщень хороші стелажі із скляними або перфорованими дверцями. Можна зробити дверні фасади комбінованими, з прозорою вставкою лише на рівні середніх полиць, і розмістити за нею найкрасивіші книги. А стопки журналів, книги в непривабливих палітурках або м'яких обкладинках розташувати на полицях вище або нижче, за непрозорими секціями дверей.

Для домашньої бібліотеки або приміщення, що сполучає в собі і ту, і іншу функції, вбудовані меблі підійдуть як не можна краще. Як правило, крупні виробники демонструють величезний спектр модульних систем і безліч варіантів їх компоновки, а також зовнішнього оформлення. Наприклад, це може бути поєднання закритих книжкових шаф з відкритими стелажами, вітринами, етажерками, комодами, тумбами, висувними ящиками і відкидними стільницями. Дверці для шаф існують самі різні: розпашні, розсувні, відкидні або гармошкою, засклені або глухі. Конструкційні і облицювальні матеріали підбираються залежно від вимог замовника - від ДСП до шпони деревини коштовних порід.  

Вбиральня

Вона в квартирі необов'язково є окремим приміщенням, може бути влаштована в частині простору, відгородженій за допомогою дверей-купе. Усередині неї зазвичай розташовуються відкриті і закриті ємкості для зберігання, стелажі, навісні полиці. 

Комплектація вбиральнею має на увазі неодмінну наявність найрізноманітніших вішалок: наприклад, звичайних (що є штангою, розташованою паралельно стіні), для плічок, складніших, - торцевих, що висуваються, або маленьких - для брюк, галстуків, ременів. Висувна вішалка, як правило, личить для неглибоких шаф. Багато з аксесуарів виготовляється по індивідуальному замовленню спеціально "під замовника".  

Шафа-перегородка

Використання шаф як міжкімнатні перегородки ("розсувні стіни") дає найбільші можливості з точки зору сегментації простору житлових кімнат і його естетичної композиції. Шафи-перегородки добре зробити в квартирі-студії або просторій вітальні, а також в малогабаритних квартирах, аби при необхідності трансформувати одне приміщення в два (наприклад, відгородити суспільну зону від приватної). Наприклад, вбудована шафа часто використовується замість перегородки між кухнею і передпокоєм. Тоді з боку прихожої виявиться відділення для верхнього одягу, а з боку кухні - господарське, для посуду і столових приладів. Шафу-перегородку між загальною кімнатою і кухнею можна забезпечити передавальним вікном або розсувними дверима. При цьому перегородка окрім функціонального призначення одночасно грає важливу декоративну роль: скляний вітраж або тонкий малюнок, художнє різьблення зроблять її однією з головних прикрас приміщення. Крім того, в однокімнатній квартирі, студії, або ж вітальні буде особливо комфортний комбінована шафа-стелаж зі вбудованим відкидним ліжком або диваном. 

Внутрішня подоба вбудованих шаф формується виходячи з конкретних потреб замовника. Варіантів тут існує маса: можна встановити полиці, висувні ящики, спеціальні відкриті або закриті секції для зберігання одягу із зручними вішалками, металеві сітчасті (за рахунок цього добре вентильовані) корзини для білизни. У верхню, не настільки доступну і тому не так часто використовувану частину шафи традиційно поміщаються валізи, спортінвентар, а нижняя відводиться під взуття або, наприклад, пилосос. Таким чином, наші чудові шафи значно звільняють простір квартири, залишаючи на вигляді лише необхідні речі.

Проектуючи вбудовані меблі, у тому числі під замовлення для конкретної квартири, хороший майстер обов'язково враховує безліч різних чинників. Але кінцевий результат оформлення квартири залежить не лише від мистецтва майстра, але і від особистої уваги замовника до процесу підбору і установки потрібного устаткування. Для максимальної зручності користування вбудованими меблями рекомендується ще на етапі її замовлення дуже точно визначити, яким чином використовуватиметься внутрішній об'єм шаф, що планується зберігати на полицях і в ящиках.



При перепечатке статьи активная ссылка на ALLMEB.com.ua обязательна
Также смотрите статьи:
Корпусная мебель из ДСП
Скульптура в интерьере дома
Деревянная мебель
Комментарии




CopyRight 2007-2009